اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

پیش بینی سقوط دولت امانوئل مکرون از تریبون نماز جمعه / گلایه از جدی نگرفتن کرونا در برخی شهرها

پیش بینی سقوط دولت امانوئل مکرون از تریبون نماز جمعه / گلایه از جدی نگرفتن کرونا در برخی شهرها

ائمه جمعه در سراسر کشور اظهارات و اقدامات اخیر دولت فرانسه در توهین به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) را به شدت محکوم کردند.

نماز جمعه این هفته کشور در برخی از شهرستان‌ها و تحت تدابیر پروتکل‌های بهداشتی برگزار و از تریبون‌های این آئین عبادی و سیاسی مسائلی همچون «توهین بی شرمانه به پیامبر اسلام»، «فضای مجازی»، «معیشت»، «استیضاح رئیس جمهور»، «بیماری کرونا» و ... مطرح شد.

توهین کنندگان به پیامبر اسلام (ص) ملعون هستند
آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه رشت که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، با بیان اینکه جهانیان از برکت و رحمت وجود پیامبر(ص) و اهل بیت ایشان بهره مند هستند، اظهار کرد: پیامبر(ص) در زمان حیاتش دشمنان زیادی داشت و امروز صهیونیسم به دشمنی خود با پیامبر ادامه می دهد.

وی توهین کنندگان به پیامبر اسلام(ص) ملعون دانست و افزود: عذاب الهی در انتظار افرادی است که پیامبر و اهل بیت ایشان را آزار می دهند لذا مسلمانان جهان اقدام نشریه فرانسوی را محکوم می کنند و دولت فرانسه با این حرکات خام و ناپخته خود به زودی سقوط خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با اشاره به ناکارآمدی دولت فرانسه در مدیریت کرونا، خاطرنشان کرد: اقدام وقیحانه مکرون در اهانت به پیامبر(ص) نوعی فرافکنی در مقابل کاهش محبوبیت خود و ناتوانی در اداره کشور و شکل گیری اعتراضات مردمی است.

امام جمعه رشت، با اشاره به فرارسیدن ایام الله ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، عنوان کرد: تبعید معمار کبیر انقلاب، شهادت جمعی از دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در چنین روزی اتفاق افتاد و همه این حوادث در راستای مقابله با استکبار بوده و امام از حرکت دانشجویان انقلابی حمایت کرد.

آیت الله فلاحتی، همچنین از فروشندگان و بازاریان و کسبه خواست در برخورد با مردم به فکر خدا و قیامت باشند و اضافه کرد: نباید احتکار کالا با زمزمه افزایش قیمت ها رخ دهد، زیرا این کار نوعی آزار مردم محسوب می شود.

امام جمعه رشت، ضمن قدردانی از تلاش مسئولان برای کنترل کرونا، اظهار کرد: همانگونه که برای مدیریت کرونا جلسه می گذارید، باید برای کنترل و مدیریت بازار هم تدبیر کنید تا شاهد این گرانی های افسارگسیخته ناشی از نابسامانی ارز نباشیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان، نظارت کم را یکی از عوامل این گرانی ها دانست و یادآور شد: سختی معیشت در کنار کرونا مردم را آزار می دهد، در حالی که مردم در جامعه اسلامی عزیز هستند و نباید عده ای با زیاده خواهی و دنیاطلبی خود مردم را در تنگنا قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه متولیان امر باید پاسخگوی روز قیامت باشند، خاطرنشان کرد: اگر مسئولان در مورد ارزاق عمومی مردم به موقع تصمیم می گرفتند، اکنون به این وضعیت نمی رسیدیم.

کرونا یک تهدید علیه ملت ایران است
بر اساس گزارش تسنیم حجت‌الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به در پیش بودن یوم الله 13 آبان، اظهار داشت: این روز بنام روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده  و آمریکا تاکنون غیر از جنایت علیه ملت ایران هیچ کار دیگری انجام نداده و شرارت‌ها و رذالت‌های آمریکا علیه ملت‌های جهان و بویژه مسلمانان روز به روز بیشتر می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: شعارهای مسلمانان جهان و ملت ایران علیه آمریکا و استکبار جهانی باید در یوم الله 13 آبان امسال کوبنده‌تر از گذشته باشد.

حسینی افزود: آمریکا از معاهده جهانی برجام خارج شد و پس از آن نیز اقدام به ترور سردار قاسم سلیمانی کرد که این یکی از جنایت‌های ضدبشری آمریکا است و از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون بارها مسیر ورود دارو و تجهیزات پزشکی به ایران را مسدود کرد که این امر یکی از جنایت‌های ضدبشری آمریکا علیه ایران است.

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران با وجود همه مشکلاتی که آمریکا ایجاد کرده اما با قدرت، عزت و افتخار از گردنه‌های دشوار عبور کرده و خواهد کرد و ملت ایران تاکنون ضربات و تودهنی‌های محکمی به آمریکا وارد کرده که تاریخی و ماندگار بوده‌اند.

حسینی گفت: بیماری کرونا یک تهدید علیه مردم ایران و دنیا است، اما برخی‌ افراد در استان کهگیلویه و بویراحمد نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند و نادیده می‌گیرند و باید مسائل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود تا بتوانیم این بیماری را مهار و کنترل کنیم.

حسینی افزود: منافقان که این همه انسان‌های بی دفاع و مظلوم را به قتل می‌رسانند مورد حمایت غربی‌ها هستند، اما مسلمانان که از خود دفاع می‌کنند در نگاه غربی‌ها، تروریست به شمار می‌روند.

فضای مجازی قتلگاه جوانان شده است
بنا به گزارش فارس حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر امروز در خطبه‌های نماز جمعه دهدشت با اشاره به جلسه اخیر رهبر انقلاب درباره کرونا اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب برای اینکه مدیریت جهادی و انقلابی صورت بگیرد به شخصه وارد عمل شدند و چنین جلسه‌ای برگزار و نکاتی در محورهای مختلف بیان فرمودند.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر اضافه کرد: مطالبه همیشگی رهبری که مورد توجه قرار نگرفته است این است که مسئله فضای مجازی در دست دشمن به قتلگاه جوانان کشور تبدیل شده است.

وی به نکته دیگر در فرمایشات رهبری یعنی بی‌حرمتی نسبت به مسؤولان ارشد کشور اشاره و بیان کرد: استیضاح جریانی بر استیضاح فردی مقدم است این باید مد نظر تحلیلگران باشد.

امام جمعه دهدشت گفت: امروز استیضاح باید جریانی باشد استیضاح رئیس جمهور محترم قبل از آنکه خواسته چاره اندیشان منفعل باشد خیلی قبل‌تر با تاکتیک از سوی جریان فتنه مطرح و بر طبل آن کوبیده شد جریان فتنه دنبال مسئله و پروژه بی سرسازی حاکمیت و دولت است.

امام جمعه دهدشت در تبیین راهکار تصریح کرد: رهبری چند سال پیش در دیدار خبرگان فرمودند«باید در مقابل جریان غیر انقلابی داخل نظام ایستاد.» استیضاح جریانی چاره کار است خروجی و نسخه درمان، دولت جوان حزب الهی  خواهد بود.

وحدانی‌فر اضافه کرد: تاکید رهبری بر دولت جوان حزب الهی و نه انقلابی است تفاوت در این است که برخی‌ها از کلمه انقلابی سر از خوارج در بیاورند.

وحدانی‌فر افزود: فرانسه کشوری بیش از پنج میلیون مسلمان دارای سابقه کهن تاریخی از اوایل اسلام است اینطور نیست که برخی فکر کنند می توان با این کار اسلام را از اروپا دور انداخت نه خیر،با فوت کردن نور خدا خاموش نمی شود.

وی این اقدام سخیف را دارای معنای سیاسی دانست و گفت: آقای مکرون می‌خواهد با توهین به پیامبر(ص) سازش خلفا و رهبران نالایق با رژیم صهیونیست را پوشش رسانه ای دهد اصل مسئله این است که فکر جامعه مسلمان را به سمت توهین متمرکز کنند و از آن طرف روابط با رژیم صهیونیست را بر بلاد اسلام فراهم کنند.

وحدانی‌فر تأکید کرد: مسلمانان استوار و محکم ایتسادگی می‌کنندو اجازه نمی‌دهند بیش از این با اعتقادات بازی شود به زودی آقای مکرون پاسخ خواهد گرفت.

------

تاریخ فرانسه پر از تجاوز و غارت است
آیت‌الله قربان‌علی دری‌نجف‌آبادی نیز ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر اراک ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت اظهار کرد: هفته وحدت یادآور عزت، کرامت و عظمت امت اسلامی و فرصت ارزشمندی برای اتحاد بیش از پیش دنیای اسلام است.

وی تصریح کرد: امسال در  شرایطی در آستانه سالروز میلاد پیامبر مهربانی قرار داریم که اهانت به ساحت پیامبر اکرم(ص) لزوم وحدت بین کشورهای اسلامی را صدچندان کرده است.

امام جمعه اراک با بیان اینکه پیامبر (ص) نماد جهانی اخلاق مداری، عدالت و مبارزه با فساد در سراسر گیتی است، ادامه داد: اهانت دشمنان اسلام به پیامبر(ص) از اسلام‌ستیزی آنان نشات گرفته و نشان دهنده ترس آنان از گسترش اسلام است.

دری نجف ‌آبادی حمایت رئیس جمهور فرانسه از اهانت به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام را دنباله‌روی مکرون از سیاست‌های اسرائیل و آمریکا دانست و اظهار کرد: این حمایت برگ سیاهی دیگر در تاریخ جنایت‌های هولناک این حکومت رقم زد که هیچگاه از خاطره دنیای اسلام محو نخواهد شد.

وی کارنامه حکومت فرانسه در طول تاریخ را سراسر تجاوز و غارت سرزمین های اسلامی دانست و افزود: از کشوری که خوی تجاوز و غارت در وجودش شعله‌ور است چیزی جز این انتظار نیست.

امام جمعه اراک بر لزوم هوشیاری مسلمانان در برابر ایده تفرقه بیانداز و حکومت کن در سرزمین های اسلامی از سوی دشمنان تاکید کرد و گفت:  مسلمانان باید با حفظ وحدت و یکپارچگی چنین اجازه‌ای به دشمنان ندهند.

 

کشورهایی که ادعای تمدن دارند به پیامبر توهین می‌کنند
ایسنا نیز با پوشش خطبه‌های مجازی آیت الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم با انتشار سخنان این روحانی شاخص نوشت: متأسفانه امروز در کشورهایی که خود را متمدن می دانند، به پیامبر رحمت جسارت می شود و رئیس جمهوری آنها به اسم آزادی بیان از آن حمایت می کند، اما آنها هرگز نمی توانند در برابر اراده الهی ایستادگی کنند.

وی در ادامه افزود: پروردگار متعال برای بندگان خود خیر و صلاح را می خواهد و وعده داده است که بندگان شایسته و صالح خداوند روزی در زمین، حکومت مطلق را به دست خواهند گرفت و سنت های الهی را در زمین جاری می کنند، ما هم باید در این مسیر تلاش و مجاهدت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که منحرف شده و در مسیر شقاوت قرار گرفته اند و دست از ظلم و طغیان برنمی دارند، حجت الهی بندگان مؤمن را برای مقابله با آنها بسیج خواهد کرد و موانع رسیدن انسان ها به کمال و سعادت را از میان برمی دارد.

سعیدی همچنین تصریح کرد: قرن هاست که مکتب های مختلف بشری بدون تکیه بر وحی الهی آمده و رفته اند و چیزی جز تخریب جهان و طبیعت به ارمغان نیاورده اند، اما بر اساس وعده های الهی حضرت ولیعصر(عج) خواهند آمد و دین خدا را در سرتاسر زمین حکمفرما می کنند.

وی در پایان با بیان اینکه ما برای رسیدن به حکومت صالحان باید از نظام اسلامی حمایت کرده و از ولایت فقیه اطاعت کنیم، گفت: امروز و در شرایط شیوع کرونا در کشورمان، باید برای عبور از تمامی مشکلات اقتصادی و اجتماعی، اتحاد و انسجام داشته باشیم و مجاهدانه تلاش کنیم./خبرآنلاین

کپی