اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

باکو از جلوگیری از حملات ارمنستان در چند محور قره باغ خبر داد

باکو از جلوگیری از حملات ارمنستان در چند محور قره باغ خبر داد

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز پنجشبه طی گزارشی در باره جلوگیری از حملات روز گذشته و بامداد امروز نیروهای ارمنستان در چند محور مختلف منطقه مورد مناقشه قره باغ خبر داد.

   بنا به این گزارش ، نیروهای ارمنستان مواضع ارتش جمهوری آذربایجان و نیز مناطق مسکونی در نزدیکی خط مقدم جبهه را مورد حمله موشکی و توپخانه ای قرار دادند.

  این گزارش حاکی است که درگیری ها بیشتر در سه محور عمده از جمله شهرستان های "خوجاوند"، "فضولی" و "قبادلی" ادامه داشته و در این محوره ها از حملات نیروهای ارمنی جلوگیری شده است.

  وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با اشاره به نابودسازی در جریان درگیری های روز گذشته و بامداد امروز دو فروند ماشین زره پوش، ۱۶ توپخانه و ۶ فروند خودروی نظامی نیروهای ارمنستان، افزود: ارتش جمهوری آذربایجان در حال حاضر بر شرایط عملیاتی در منطقه مورد مناقشه قره باغ کنترل دارد .

  درگیری های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان ۶ مهر ماه گذشته آغاز شده و به رغم این که با دخالت میانجیگران بین المللی سه بار توافق آتش بس میان طرفین حاصل شده، این درگیری ها بیش از یک ماه  است که همچنان با شدت ادامه دارد.

این در حالی است که وزیران امور خارجه جمهوریقره  امروز (پنجشنبه) در حضور روسای گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مناقشه قره باغ در ژنو دیدار و راهکارهای پایان این درگیری ها را بررسی خواهند کرد .  / ایرنا

کپی