اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

120 دلال ارزی در تله پلیس تهران

120 دلال ارزی در تله پلیس تهران

رییس پلیس جرایم اقتصادی تهران بزرگ از دستگیری ۱۲۰دلال ارزی در مدت ۷ ماه امسال و دستگیری دلالان کاغذی و فردایی طلا در یک هفته گذشته خبر داد

به گزارش خبرنگار جنایی ایران؛ رییس پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی تهران بزرگ صبح امروز در نشست خبری در تشریح کشفیات پلیس امنیت اقتصادی در چند وقت اخیر اظهار کرد: معاملات فردایی و تشکیل اتاقهای کاغذی یکی از مباحثی بود که باعث ملتهب شدت قیمت ارز، طلا و سکه در چند وقت اخیر شده بود.

سرهنگ علی ولیپور گودرزی با اعلام این خبر که معاملات فردایی یک کار غیرقانونی و غیر شرعی است، گفت: اگر طلایی به صورت ملموس جابه‌جا شود مشکلی ندارد اما در معاملات فردایی عملاً طلایی جابه‌جا نمی‌شود که این کار منجر به التهاب بازار می‌شود لذا تصمیم گرفتیم با این افراد برخورد کنیم، هفته گذشته پنج نفر از افرادی که اقدام به معاملات فردایی می‌کردند، بازداشت شدند همچنین روز گذشته 20 نفر از مرتبطان با این متهمان که پول زیادی کسب کرده بودند، دستگیر شدند.

کشف انبار تنباکوی قاچاق

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در یکی دو روز گذشته انباری در جنوب تهران که 200 تن تنباکوی قاچاق را دپو کرده بود کشف شد که ارزش اموال مکشوفه حدود 140 میلیارد تومان است.
داروهای جعلی
گودرزی ادامه داد: کارگاهی شناسایی کردیم که با مواداولیه دارویی درباره درد مفاصل درست می‌کردند و با برند خارجی به فروش می‌رساندند، موادی که این افراد استفاده می‌کردند غیر مجاز بود که این کارگاه پلمب و متهمان آن بازداشت شدند البته متهمان به هیچ وجه موفق به توزیع این داروها نشدند.

۲۲ تن روغن احتکار شده

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ بیان کرد: در هفته گذشته چند انبار مربوط به کالاهای اساسی که احتکار شده بود را شناسایی و پلمب کردیم همچنین موفق شدیم یک انبار حاوی 22 تن روغن خوراکی احتکار شده را در هفته گذشته کشف کنیم.

دستگیری متهمان فراری

وی تصریح کرد: در چند روز گذشته یک پرونده را پیگیری کردیم که دو متهم متواری داشت، این متهمان حدود هزار شاکی دارند، تعاونی مسکن تشکیل داده و از سال 93 با دریافت وجه مبالغی از شهروندان دریافت کرده اما زمینی تحویل نداده بودند.

دستگیری ۱۲۰ دلال ارزی

وی  گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از 120 نفر از دلالان ارزی شناسایی و بازداشت کردیم، معاملات ارز باید در صرافی مجاز انجام شود و هر معامله به غیر از صرافی غیرمجاز است.

کپی