اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰
روزشمار انتخابات ۲۰۲۰؛

آمریکا فساد بایدن را باور ندارد

آمریکا فساد بایدن را باور ندارد

با وجود تبلیغات تیم انتخاباتی رئیس‌جمهوری آمریکا و افشای ایمیل‌های هانتر بایدن، بیشتر رأی دهندگان فساد نامزد دموکرات‌ها را باور ندارد.

شبکه سی ان ان فاش کرد کِیلی مک اِنِنی سخنگوی کاخ سفید که به‌تازگی جو بایدن را مواجب‌بگیر چین خوانده، پنج سال پیش به یک شبکه رادیویی محلی گفته بود که معاون وقت اوباما فردی "مردمی، خوش‌برخورد و شوخ " است. وی در این مصاحبه بایدن را رقیبی سرسخت‌تر از هیلاری کلینتون برای دونالد ترامپ خوانده بود.

مک اننی در واکنش به انتشار این فایل صوتی به سی ان ان گفت که نظرش پس از آگاهی از فساد بایدن تغییر کرده است.

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد، بر خلاف ادعای دونالد ترامپ و اطرافیان او، بیشتر آمریکاییها اعتقاد ندارند که بایدن فاسد است. نظرسنجی مشترک تارنمای یاهو نیوز و موسسه انگلیسی یوگاو نشان می‌دهد که ۵۵ درصد پرسش‌شوندگان ترامپ و خانواده او را فاسد می‌دانند درحالی‌که تنها ۴۰ درصد چنین نظری در مورد بایدن و خانواده او دارند.

یافته‌های مذکور نشان می‌دهد که در انتخابات ۱۳ آبان ۵۱ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی به بایدن و ۳۹ درصد به ترامپ رأی خواهند داد. ترکیب جنسیتی رأی‌دهندگان هر کدام از نامزدها نشان‌دهنده رویگردانی زنان از دونالد ترامپ و تمایل آنان به بایدن است. در حالیکه ۴۶ درصد مردان، بایدن و ۴۲ درصد آنان ترامپ را ترجیح می‌دهند، ۵۵ درصد از زنان به بایدن و ۳۶ درصد آنان به ترامپ رأی خواهند داد.

با وجود آنکه روز به روز بر تعداد مبتلایان آمریکایی کووید ۱۹ افزوده می‌شود، آسوشیتدپرس خبر داد که اطرافیان رئیس‌جمهوری آمریکا به دنبال برگزاری پارتی انتخاباتی در هتل بین‌المللی ترامپ در واشنگتن هستند. در ایمیل‌هایی که تیم ترامپ هفته پیش برای حامیان مالی او فرستاد، اعلام شد که افرادی که به کارزار انتخاباتی ترامپ کمک کنند در مراسم قرعه‌کشی برای حضور در این شب‌نشینی شرکت داده خواهند شد. از برنده قرعه‌کشی و همراه او در شب انتخابات و به‌صورت ویژه (VIP) پذیرایی خواهد شد.

با وجود آنکه محدودیت‌های کرونایی پایتخت آمریکا اجازه برگزاری مراسمی با بیش از ۵۰ شرکت‌کننده را نمی‌دهد، مقام‌های مسئول اعلام کردند که پس از فروش تمامی بلیت‌های پارتی ترامپ، از برگزاری آن آگاه شدند. / ایرنا

 

کپی