اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

توقیف 200 تُن تنباکوی قاچاق و تقلبی در تهران

توقیف 200 تُن تنباکوی قاچاق و تقلبی در تهران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران از کشف ۲۰۰ تُن تنباکوی قاچاق و تقلبی به مبلغ ۱۴۰ میلیارد تومان در جنوب تهران خبر داد.

به گزارش ایران انلاین ،سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی در این باره اظهار کرد: پس از دریافت گزارشی در خصوص دپو و جمع آوری تنباکوی قاچاق در کارگاهی در شهرک گل حصار و توزیع آن با برندهای معتبر به بازار مصرف، بررسی موضوع در دستور کار تیمی ازکارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی تهران قرار گرفت.

وی با اشاره به آغاز مرحله اول از تحقیقات گفت: در مرحله اول تحقیقات پلیسی نشانی این کارگاه و هویت افرادی که مالک آن بودندشناسایی شد.

بر اساس اطلاعاتی که به دست آمده بود مشخص شد  دو مرد با همکاری یکدیگر مقادیر زیادی تنباکوی قاچاق را وارد کارگاه کرده وپس از آن با بسته بندی های جدید به نام سایر برند های تجاری این تنباکوهای تقلبی را در بازار مصرف توزیع می کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران گفت: بررسی های صورت گرفته و تحقیقات به اطلاع مرجع قضائی رسانده و دستور دستگیری متهمانو بازرسی از داخل کارگاه گرفته شد.

وی افزود: بر همین اساس تیمی از کارآگاهان به آدرسی که طی تحقیقات به دست آمده بود اعزام شدند و هر دو مرد را دستگیرکردند.

به گفته وی، ۲۰۰ تن تنباکوی قاچاق و تقلبی در این عملیات کشف شده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران اظهار کرد: در بازجویی‌های اولیه مشخص شد که متهمان به کشورهای همسایه می رفته و تنباکوی ضایعاتی تهیه می کردند. این افراد تنباکوهای ضایعاتی را با برچسب تنباکوی اورجینال به صورت قاچاق وارد کشور کرده و پس ازانتقال محموله به داخل کارگاه و اضافه کردن انواع اسانس به آن ها، تنباکوهای قاچاق و تقلبی را با بسته بندی جدید با نام برند ها به قیمتی ۷۰۰ برابر قیمت واقعی به قهوه خانه ها می فروختند.

سرهنگ گودرزی در پایان گفت: کارشناسان ارزش تنباکوهای کشف شده را ۱۴۰ میلیارد تومان برآورد کردند و به علت حجم بالای تنباکوهای کشف شده، این اموال در محل کارگاه پلمب و با دستور قضائی تحویل شد. این دو متهم پس از تکمیل پرونده برای سیرمراحل قانونی به تعزیرات حکومتی شهرستان ری معرفی شدند.

کپی