اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

کلاهبرداری 17 میلیاردی به بهانه خرید ملک

کلاهبرداری 17 میلیاردی به بهانه خرید ملک

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران از دستگیری فردی خبر داد که به بهانه پیشنهاد خرید ملک مزایده ای 17 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ کارآگاه "خیراله دولتخواه" اظهار داشت : دوازدهم تیرماه پرونده ای با موضوع کلاهبرداری در کلانتری 150 تهرانسر تشکیل  و برای رسیدگی تخصصی به پایگاه پنجم پلیس آگاهی ارجاع شد.
وی عنوان کرد: شاکی اظهار داشت، فردی به نام فرهاد که از  آشنایان دورم می باشد و شناحت کمی از او دارم،  پیشنهاد خرید ملک مزایده ای را به من داد و مدعی شد که می تواند یک ملک 400 میلیاردی را با قیمت بسیار کمتر برای من در مزایده بخرد و در عوض این کار،  تقاضا کرد که او نیز در مالکیت ملک شریک شود. پول ملک از من و کارهای اداری با او تا اینکه مبلغی را برای  شرکت در مزایده و پرداخت اولیه در خواست کرد با توجه به اینکه قیمت اصلی ملک 400 میلیارد ریال بود و با قیمت بسیار  کمتری امکان خرید فراهم شده بود، حتی شراکت با فرهاد مقرون به صرفه بود با پرداخت مبلغ 17 میلیارد ریال ، قراردادی را در خصوص شراکت در خرید یک ملک مزایده ای بین خودم  و فرهاد تنظیم کردم و مبلغ 17 میلیارد ریال به وی پرداخت کردم تا این مبلغ را به عنوان مبلغ اولیه شرکت در ملک مزایده به حساب مجری مزایده واریز کند. ولی  پس از گذشت مدتی از فرهاد خبری نشد و متوجه شدم وی کلاهبرداری کرده است .
رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران افزود: با اخذ اظهارات شاکی و رصد اطلاعاتی  کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه فرهاد را در شمال تهران  شناسایی و با هماهنگی های قضائی وی را در یازدهم مهر ماه دستگیر کنند .
این مقام انتظامی بیان داشت: متهم به پایگاه پنجم پلیس آگاهی منتقل و در بازجویی های اولیه به جرم ارتکابی اعتراف و تحقیقات پلیسی برای کشف سایر جرایم احتمالی ادامه یافت.
وی ابراز داشت: در استعلامات انجام گرفته مشخص شد او سابقه دار بوده و پیش تر به جرم کلاهبرداری  دستگیر و در سه مرحله روانه زندان شده است و همچنین  اکنون تحت تعقیب قضائی و پلیسی چندین استان دیگر می باشد.
رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی در پایان گفت: دستگیری متهم طی مکاتبات قضائی به سایر مراجع قضائی در استان های دیگر اعلام و متهم برای تعیین تکلیف به دادسرا  معرفی و  با قرار مجرمیت روانه زندان شد.

کپی