اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

تذکر به حناچی به علت تأخیر در پرداخت حقوق کارگران شهرداری

تذکر به حناچی به علت تأخیر در پرداخت حقوق کارگران شهرداری

رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران در پی تأخیر در پرداخت حقوق کارگران شهرداری به پیروز حناچی تذکر داد.

 افشین حبیب زاده در دویست و چهل و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری به شهردار تهران در خصوص تأخیر در پرداخت حقوق کارگران شهرداری گفت: امروز ششم آبان است و هنوز تعداد قابل توجهی از کارگران پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه عمده کارگران پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری، حداقل بگیر هستند که دریافتی آنها حدود دو میلیون است، اظهار کرد: پرداخت حقوق دو میلیون تومانی کارگران حدود دو هفته طول می‌کشد. آیا این ظلم نیست؟ چه کسی مسئول رسیدگی به این امر است؟ این کارگران تحت امر شهرداری هستند که خانواده دارند و اجاره خانه پرداخت می‌کنند.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه با توجه به گرانی‌ها خرید یک وعده مایحتاج عادی حداقل یک میلیون تومان می‌شود، تصریح کرد: چگونه می‌توان تصور کرد کارگری را که هم باید اجاره خانه بدهد و هم مایحتاج خانواده خود را تأمین کند، با تأخیر حقوق دریافت کند؟

وی با تاکید بر اینکه با پیمانکارانی که سر موعد حقوق کارگران را پرداخت نمی‌کنند باید برخورد و در لیست سیاه قرار بگیرند، گفت: حقوق کارگران نهایت باید در اول هر ماه پرداخت شود که اگر این امر رعایت نشود به شخصه از آن پیمانکاران شکایت خواهم کرد.

حبیب زاده به وضعیت نیروهای شهربان و حریم بان نیز اشاره کرد و گفت: نیروهای حریم بان و شهربان که قراردادشان از شرکت هادیان به قرارداد با شرکت‌های پیمانکاری تبدیل شده به شدت در تنگنا هستند که متأسفانه حقوق آنها در حوزه دستمزد، بیمه و مسائل بهداشتی رعایت نمی‌شود و اساساً رها شده‌اند.

رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تماس‌های مکرر نیروهای شهربان و حریم‌بان اظهار کرد: اگر حواسمان به این افراد نباشد پس نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که خدمات خوبی از آنها دریافت کنیم البته این افراد به وظایف خود به خوبی عمل می‌کنند ولی این هم حدی دارد.

/مهر 

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی