اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

داورزنی اعلام کرد؛ انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال از بین دو گزینه در هفته آینده

داورزنی اعلام کرد؛ انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال از بین دو گزینه در هفته آینده

رئیس فدراسیون والیبال گفت: بین مربی روس و آرژانتینی باید یک نفر را انتخاب کنیم که این تصمیم را با مشورت کمیته فنی انجام می‌دهیم.

محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال در خصوص جلسه هم اندیشی روز گذشته و تصمیماتی که برای ادامه لیگ اتخاذ شده گفت: تصمیماتی که فدراسیون درباره شروع لیگ برتر گرفت، با توجه به جلسه هم اندیشی اول فصل بود که خود باشگاه‌ها این مدل را پذیرفتند. طبیعتاً ما هم قبل از آن با ستاد ملی مبارزه با کرونا هماهنگ کرده بودیم و دستورالعمل‌هایی که برای ورود و خروج به سالن و رختکن‌ها باید رعایت می‌شد را در دستور کار قرار دادیم. 

رئیس فدارسیون والیبال ادامه داد: سفرهای متعددی صورت می‌گرفت؛ حتی بعضی از تیم‌ها سفرهای دو پروازه داشتند که این مسئله باعث می‌شد بعضی از موارد عدم رعایت پروتکل‌ها دست تیم‌ها نباشد. زمانی که دیدیم شرایط بیش از اندازه بحرانی شده، با هماهنگی باشگاه‌ها مسابقات را تعطیل کردیم تا تغییری در وضعیت برگزاری انجام دهیم که جلسه هم اندیشی دیروز در همین جهت بود.

داورزنی تصریح کرد: در جلسه دیروز با حضور باشگاه‌ها بحث‌ها و روش‌های مختلفی مطرح شد که هم بتوانیم تعداد سفرها را کم کنیم و هم تعداد مسابقات را از هفته‌ای دو تقابل کاهش دهیم که این مسئله فشار را از روی بازیکنان کمتر خواهد کرد؛ چرا که وقتی بدن تحت فشار قرار می گیرد، آسیب پذیری شخص نسبت به کرونا افزایش پیدا می‌کند. در نهایت تصمیم گرفته شد که دور رفت مسابقات را با مدلی که طراحی شد، تمام کنیم و دور برگشت را به مدل لیگ ملت‌ها به پایان برسانیم.

زمان برگزاری دور رفت و برگشت رقابت‌های لیگ

وی درباره زمان برگزاری دور رفت و برگشت رقابت‌های لیگ اظهار داشت: رقابت‌های دور رفت 15 آبان شروع می‌شود و اواسط آذر ماه به پایان می‌رسد. دور برگشت بر اساس مدلی که پیش بینی شده یک استان میزبان می‌شود و تیم‌ها در گروه‌های 4 تایی به رقابت می‌پردازند.

داورزنی در ارتباط با گزینه‌های هدایت تیم ملی گفت: بر اساس تصمیماتی که کمیته فنی فدراسیون گرفت با 5 مربی طراز اول دنیا وارد مذاکره شدیم که از این تعداد به 3 مربی روس، آرژانتینی و ایتالیایی رسیدیم. از مربی روس و آرژانتینی برنامه‌ها را گرفته‌ایم. مربی ایتالیایی قرار بود هفته گذشته برنامه‌اش را ارائه دهد که هنوز این اتفاق نیفتاده است؛ البته این مربی در حال رصد وضعیت والیبال ایران است. با توجه به شرایط عمومی کشور، مربی‌ای که برای تیم ملی انتخاب می شود قرار است از فروردین ماه در کشورمان حضور عملی داشته باشد. اکثر تیم‌هایی که در المپیک هستند، اکنون کار باشگاهی می‌کنند و زیر نظر مربیان باشگاهی هستند.

وی افزود: مربی‌ای که انتخاب می‌شود باید نسبت به بازیکنان شناخت داشته باشد. اکنون مربیانی که مدنظر ما هستند آنالیز کامل 30 بازیکن ما را دارند. المپیک میدان بزرگی است و جایی برای جوانگرایی نیست؛ بنابراین شرایطی که داریم اصلاً نگران کننده نیست.

داورزنی در پاسخ به این سوال که شانس کدام مربی برای هدایت تیم ملی بیشتر است، عنوان کرد: اکنون ما بین مربی روس و آرژانتینی باید یک نفر را انتخاب کنیم که این تصمیم را با مشورت کمیته فنی انجام می‌دهیم. انشالله در هفته آینده جلسه‌ای برگزار می‌شود  و مربی تیم را انتخاب می‌کنیم./ تسنیم به نقل از برنامه صبح ورزش رادیو ورزش 

کپی