اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

نماینده اصفهان: جهت حل مشکلات مردم به مدیران کمک کنیم

نماینده اصفهان: جهت حل مشکلات مردم به مدیران کمک کنیم

نماینده اصفهان گفت: ما باید جهت حل مشکلات مردم به مدیران کمک کنیم و در این راستا خط قرمز ما فساد و کم کاری است.

«امیرحسین بانکی پورفرد» در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز- سه شنبه- خطاب به نمایندگان مجلس اظهار داشت: در شرایط کنونی با فشارهای بین المللی ما نیاز به قوت و اراده داریم وهرچه آنچیزی که قوت جامعه را تقویت می کند باید مورد حمایت قرار گیرد و چیزی که قوت ما را به ضعف تبدیل می کند باید با آن مبارزه کنیم. قرآن می فرماید:  نزاع عامل سستی است. هر گونه نزاع چه نزاع بر سر استیضاح و تقابل  با دولتمردان باید مورد مبارزه قرار گیرد

نماینده اصفهان گفت: مجلس  محل تبادل افکار برای تصمیمات عاقلانه جهت رفع مشکلات مردم است و نزاع مانع تفکر صحیح می شود. من از همه برادران و خواهران دعوت می کنم که با تفکر صحیح  و فعالیت های حساب شده بتوانیم مرهمی بر زخم مردم بگذاریم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در واکنش به برخورد منتقدین دولت خاطر نشان کرد: در مورد برخورد با دولت به جوانان انقلابی می گویم شیوه  حضرت امام در این شرایط چگونه بود؟ امام در سال آخر جنگ برخورد محکمی با استعفا  «میر حسین موسوی» کردند و در سال اول جنگ علیرغم برخوردهای غلط «ابوالحسن بنی صدر» انجام داد. امام قبول نکردند در آن شرایط که بنی صدر تغییر کند .

وی افزود:بزرگان نظام به ما بگویند  چرا در آن شرایطی که علم الهدی ها به خاطر خیانت بنی صدر شهید شدند، امام باز صبوری کردند و نخواست ساختار اداری کشور به هم ریزد، علیرغم حرکتی که بنی صدر در دانشگاه تهران انجام داد  باز امام صبوری کرد. در این شرایط بحرانی حفظ ساختارهای اداری کشور بسیار جدی است و باید مورد توجه قرار گیرد.

بانکی پور فرد گفت:پیشنهاد من در مورد سوال از رئیس جمهور و وزرا این است که در کمیسیون‌های مجلس کمیته های تاسیس شود و این کمیته ها شرایط و منافع را بسنجند و بعد از بررسی خردمندانه موضوع  استیضاح به صحن علنی کشیده شود.

نماینده اصفهان اظهار داشت:  ما باید جهت حل مشکلات مردم به مدیران کمک کنیم وضعیت اقتصادی امروز کشور حاصل عملکرد ضعیف مدیران گذشته کشور است  در این شرایط باید کمک کنیم و خط قرمز ما فساد و کم کاری است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت:حال خانواده خوب نیست، وضعیت خانواده نگران  کننده است. وضعیت اقتصادی نابسامان است و کرونا ضربه جدی  به اقتصاد کشوروارد کرده است. چهل درصد ازدواج کم شده است و ما پیری جمعیت نزدیک می شویم و مجلس باید با علاج قبل از واقعه  به خانواده و جمعیت کشور توجه جدی کند./ایرنا

کپی