اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

کلینتون: اکثر جمهوری‌خواهان شکست ترامپ را می‌خواهند

کلینتون: اکثر جمهوری‌خواهان شکست ترامپ را می‌خواهند

وزیر امور خارجه سابق آمریکا معتقد است، اکثر جمهوری‌خواهانی که خواستار شکست رئیس جمهوری کنونی در انتخابات نوامبر هستند، هنوز علنا به این موضوع اذعان نکرده‌اند.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا و رقیب دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶، اکثر جمهوری‌خواهانی را که در طول ریاست جمهوری ترامپ بزدل بودند و در حالی که قدرت داشتند اما جرات مخالفت و اظهارنظر نداشتند، محکوم کرد.

وی در پادکستی که امروز منتشر شد، گفت: اکثر جمهوری‌خواهان می‌خواهند فصل ترامپ بسته شود. آنها نیز همانند ما می‌خواهند شاهد رفتن ترامپ از راس قدرت باشند اما نمی‌توانند علنا این را بگویند.

کلینتون که علی‌رغم به دست آوردن آرای مردمی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ میلادی در برابر ترامپ شکست خورد، بارها ادعا کرده که نمی‌تواند ایده پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ را قبول کند.

براساس گزارش وب‌سایت آکسیوس، کلینتون گفت: این مساله می‌تواند باعث ناهنجاری شناختی شدیدی شود. این ایده رسما مرا مریض می‌کند. اینکه فکر کنم ما چهار سال دیگر شاهد سوء استفاده و نابودی نهادهایمان، خدشه‌دار شدن اصول و ارزش‌هایمان، فرسایش رهبری‌مان و خیلی چیزهای دیگر خواهیم بود، حال مرا بد می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا خواستار زندانی شدن ترامپ است یا خیر، گفت: من هرگز چنین چیزی نمی‌گویم. من برخلاف بسیاری از مردم، به اجرای قانون باور دارم.  / ایسنا

کپی