اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

قرنطینه افراد مرتبط با بیمار کرونایی راهی برای تبدیل پاییز سیاه به زمستان سفید

قرنطینه افراد مرتبط با بیمار کرونایی راهی برای تبدیل پاییز سیاه به زمستان سفید

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر ضرورت قرنطینه افراد دارای «تماس نزدیک» با بیماران مبتلا به ویروس کرونا خاطرنشان کرد؛ قرنطینه این افراد یکی از مهم‌ترین اقدامات در راستای کنترل اپیدمی است.

ایرج حریرچی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره اهمیت قرنطینه کردن افراد «تماس نزدیک» با بیماران کرونایی افزود: همدلی و همراهی ملت و دولت در رعایت اصول فاصله گذاری می‌تواند رمز موفقیت کنترل اپیدمی باشد. فقط از این طریق می‌توان پاییز سیاه را به زمستان سفید تبدیل کرد.

وی بیان کرد: «تماس نزدیک» به معنی هرگونه ارتباط با فرد یا افراد مبتلا به ویروس کرونا در مجموع به مدت یک ربع و در فاصله کمتر از دو متر است.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: فردی که با بیماران مبتلا به کرونا در «تماس نزدیک» باشد، بلافاصله بعد از تماس باید قرنطینه شود. این افراد با جواب منفی یا مثبت تست مولکولی و حتی بدون تست حتما باید برای دو هفته قرنطینه باشند.

حریرچی اظهار کرد: قرنطینه افراد «تماس نزدیک» با بیماران کرونایی، تعداد افراد کمتری از جامعه را در بر می‌گیرد و در نتیجه تاثیر اقتصادی اجتماعی کمتری خواهد داشت.

تاکنون (ظهر یکشنبه) ۵۶۸ هزار و ۸۹۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۹۶ نفر از بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۲ هزار و ۶۱۶ نفر رسیده است. ایرنا 

۱۵ دقیقه کافی است تا کرونایی شوید

در صورت تماس با فرد مبتلا به کرونا چه کنیم؟

کرونایی شدن ظرف ۱۵ دقیقه در فاصله ۱.۸ متری از فرد مبتلا

توصیه بهداشت جهانی به افرادی که با کرونایی‌ها در ارتباط بودند

با ۵ دقیقه صحبت یا ۵۰ دقیقه حضور کنار فرد مبتلا کرونایی می‌شوید
 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

کپی