اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان:

لایحه جامع حقوق سالمندان در حال تدوین است

لایحه جامع حقوق سالمندان در حال تدوین است

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان از نخستین‌ گام‌ها برای تدوین لایحه جامع حقوق سالمندان خبر داد و گفت: در حال آماده‌سازی چهارچوب‌های لازم برای طراحی لایحه جامع حقوق سالمندان هستیم تا آن را در دی‌ ماه امسال به شورای عالی سالمندان ارائه دهیم.

حسام‌الدین علامه روز جمعه با اشاره به برگزاری دهمین شورای ملی سالمندی در ۲۲ مهر ماه افزود:‌ در این شورا مصوب شد دبیرخانه این شورا تا سه ماه آینده چهارچوب‌های لازم برای طراحی لایحه جامع حقوق سالمندان را آماده کند و به شورا ارائه دهد که این لایحه با چه گستره و شیوه‌ای نوشته شود.

وی ادامه داد: اکنون در مرحله مطالعه تطبیقیِ بررسی لایحه کودکان، لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت و لایحه حقوق زنان (لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت زنان) برای الگوگیری و بررسی کارهای سیستماتیک قبلی هستیم تا با جمع بندی آنها در طراحی لایح جامع حقوق سالمندان استفاده شود.
رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان اظهار داشت: روز دوشنبه 28 در دی ماه اولین جلسه آماده‌سازی چهارچوب‌های لازم برای طراحی لایحه جامع حقوق سالمندان برگزار شد اما به یک ماه زمان نیاز است تا چهارچوب و ساختارها شکل بگیرد و تصمیم گرفته شود که سرفصل‌ها و عناوین این لایحه با چه شیوه‌هایی طراحی شود.
محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز پیش از این گفته بود که ۲۲ مهر ماه در جلسه شورای سالمندان مکلف شد ظرف سه ماه، چهارچوب لایحه قانونی جامع سالمندان را تهیه و پس از تایید هیات وزیران به مجلس ارائه کند./ایرنا

کپی