اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

سفارت آمریکا در ترکیه نسبت به حملات تروریستی هشدار داد

سفارت آمریکا در ترکیه نسبت به حملات تروریستی هشدار داد

تارنمای خبری آمریکایی «هیل» (TheHill) در خبری فوری گزارش داد: سفارت آمریکا در ترکیه نسبت به تهدیدهای بالقوه تروریستی و ربودن اتباع آمریکایی در استانبول هشدار داد.

هیل درادامه نوشت: سفارت آمریکا در ترکیه  روز جمعه (امروز)   اعلام کرد که  گزارش های موثقی درباره حملات تروریستی بالقوه و ربودن اتباع آمریکایی در ترکیه ازجمله علیه کنسولگری آمریکا در ترکیه دریافت کرده است.

تارنمای خبری آمریکایی هیل افزود: وزارت خارجه آمریکا نیز دراین زمینه بنابر دریافت گزارش تهدید تروریستی  از سوی هیات دیپلماتیک آمریکا در ترکیه  هشداری نسبت به حملات تروریستی علیه اتباع آمریکایی و دیگر اتباع سایر کشورهای خارجی و ربایش آنها  در ترکیه صادر کرد؛ اما وزارت خارجه آمریکا در این هشدار به نهاد تروریستی مشخصی که ممکن است مسئولیت  این حملات را داشته باشد، اشاره ای نکرد.

هیل افزود: هشدار وزارتخارجه و سفارت آمریکا در ترکیه به شهروندان آمریکایی حاضر در خاک ترکیه توصیه می کند نسبت به مکان هایی که آمریکایی ها و یا دیگر اتباع کشورهای خارجی در آن تجمع می کنند، مانند فروشگاه های بزرگ خرید و یا ساختمان های بزرگ اداری نهایت هشیاری را داشته باشند.

تارنمای خبری هیل درادامه نوشت که برای کسب اطلاعات بیشتر دراین زمینه با وزارت خارجه آمریکا تماس گرفته است.*۱۳۰۲**/ایرنا

کپی