اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

و جوری توافق کرد که چشمی به قطر برود؛

افشاگری نظری علیه سعادتمند و قراردادهایش!

افشاگری نظری علیه سعادتمند و قراردادهایش!

بحث کاهش مبلغ قرارداد بازیکنان استقلال حاشیه جدید این باشگاه پُرهوادار است.

در شرایطی که استقلال پس از مدت‌ها توانسته شاکله تیم خودش را برای حضور در رقابت‌های فصل جدید لیگ برتر حفظ کند، حجت نظری عضو شورای اسلامی شهر تهران، دومین مدیری است که درباره مبالغ سرسام‌آورد قراردادهای بازیکنان استقلال صحبت می‌کند.

حجت نظری بدون اشاره به خود ارقام، خبر از ورود نهادهای بازرسی به مسئله عقد قرارداد با بازیکنان استقلال شده است؛ پیش از این نیز احمد مددی سرپرست باشگاه نیز اعلام کرده بود باید در ارقام قراردادهای بازیکنان  استقلال تجدید نظر صورت بگیرد؛ البته مشخص نیست با توجه به اینکه این قراردادها امضاء شده، آیا این درخواست مورد پذیرش آنها قرار می‌گیرد یا خیر.

صحبت‌های نظری را که دقایقی پیش در یک گفت‌و‌گوی رادیویی مطرح کرده را بخوانید:

* به ما گفتند قراردادها نباید بالا باشد

با توجه به اینکه قراردادها در مقطعی بسته شد که سعادتمند حضور داشت، او در آخرین جلسه هیأت مدیره اعلام کرد برخی نهادهای نظارتی گفته‌اند که قراردادها نباید بالا باشد و بر همین اساس نیز خودش پیش‌نویس قراردادها را به آن نهادها ارسال کرد. بعد از ارسال پیش‌نویس قراردادها و متعاقب آن برکناری سعادتمند، احمد مددی سرپرست باشگاه این موضوع را دنبال کرد.

* بازنگری در قراردادهای بازیکنان استقلال

من از اینکه چه سقفی در نظر گرفته شده است، اطلاعی ندارم، اما اصل خبر این است که گفته‌اند در قراردادها بازنگری صورت بگیرد. این موضوع ممکن است با واکنشی از سوی بازیکنان همراه باشد، اما تا جایی که قانون اجازه بدهد، می‌توانیم تصمیمات را اجرایی کنیم. اگر نهادهای نظراتی روی یک یا چند قرارداد بحث داشته باشند، ما وظیفه داریم که مواضع دو طرف را به یکدیگر منتقل کنیم، ولی نباید در این میان به تیم ضربه وارد شود.

* خود بازیکنان هم از پیشنهادها تعجب کردند!

برخی از ارقامی که سعادتمند به بازیکنان گفته بود، حتی تعجب خود بازیکنان را هم به همراه داشت و آنها از مبالغ پیشنهادی استقبال کرده بودند. واقعا برخی ارقام قابل تأمل هستند. برای مثال در قرارداد پیشنهادی به روزبه چشمی علاوه بر رقمی که عنوان شد، یک بندی گنجانده شده بود که اگر او پیشنهاد خارجی داشت، می‌تواند برود که این اتفاق هم افتاد.

* این هواداران سختی کشیده‌اند

ما عمده دلایلی که منجر به تصمیم برکناری سعادتمند شد را در بیانیه صادر شده مطرح کردیم. البته برخی دلایل هم هست که مطرح نکردیم و نمی‌دانم زمانی برای طرح آنها وجود خواهد داشت یا نه. به‌هرحال اعتمادی به ما به‌عنوان اعضای هیأت مدیره شده و اعتباری در اختیار ما قرار گرفته و سرمایه‌ای از مردم در اختیارمان است که باید در نگهداری از آن امانت‌داری را رعایت کنیم. ما این تصمیم را گرفتیم، چون خودمان را به هوادار پاسخگو می‌دانیم. این هواداران به اندازه کافی سختی کشیده‌اند و همچنان نگرانی‌هایی دارند و این نگرانی‌ها با وجود گذشت چند روز از برکناری سعادتمند هنوز برطرف نشده است.

* اصلا دستوری برای عدم انتخاب قلعه‌نویی به ما ندادند

قلعه‌نویی یکی از پیشکسوتان ارزشمند ماست که برای او حرمت قائل هستیم. به نظرم در این موضوع سوءتفاهم پیش آمده است. در واقع هرگز توافقی نشده که روی نام او خط قرمز بکشیم یا نه. اولویت اول ما برای هدایت استقلال در آسیا نامجومطلق بود، چون او از تیم شناخت داشت. اصلاً دستوری از بالا درباره عدم انتخاب قلعه‌نویی نیامده بود. اگر با سایر گزینه‌ها مذاکره می‌کردیم، او این حق را داشت، اما چون با نامجومطلق توافق شد، وارد موضوع مذاکره با گزینه‌های دیگر نشدیم. از همه هواداران، پیشکسوتان و مدیران سابق استقلال خواهش می‌کنم که همدل باشیم و هوادار به تیم مدیریتی کاملاً استقلالی اعتماد کند./ ورزش سه به نقل از رادیو ایران 

 

کپی