اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

احتمال بازی کردن طارمی مقابل تیم گواردیولا چقدر است؟

احتمال بازی کردن طارمی مقابل تیم گواردیولا چقدر است؟

مهدی طارمی این فرصت را دارد تا نخستین بازی خود در لیگ قهرمانان اروپا را در ورزشگاه اتحاد مقابل منچسترسیتی و پپ گواردیولا برگزار کند.

 شب دوم هفته اول مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان اروپا امشب(چهارشنبه) با انجام هشت بازی به اتمام می‌رسد. در یکی از این بازی‌های تماشایی، تیم‌های منچسترسیتی و پورتو در ورزشگاه اتحاد رو در روی هم قرار می‌گیرند. این مسابقه از گروه سوم به انجام می‌رسد و از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه به وقت تهران آغاز خواهد شد.

فارغ از حضور سیتی و ستاره‌هایش و همچنین پپ گواردیولا، دیگر جذابیت این دیدار برای فوتبالدوستان ایرانی، حضور مهدی طارمی در تیم پورتو است. مهاجم بوشهری فوتبال کشورمان در ابتدای این فصل به پورتو پیوست و حالا اولین حضور خود در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه می‌کند. طارمی امیدوار است بتواند در ورزشگاه اتحاد، در شهر منچستر انگلیس، نخستین حضور رسمی خود را در یوسی‌اِل تجربه کند اما شانس او برای بازی کردن چقدر است؟

پورتو در این فصل چهار بازی در لیگ پرتغال انجام داده است. آنها در این چهار مسابقه ۲ برد، یک باخت و یک مساوی را تجربه کرده‌اند. شاگردان سرجیو کنسیسائو در سه دیدار نخست با آرایش ۳-۳-۴ وارد میدان شدند و در بازی آخر مقابل اسپورتینگ در لیسبون با چیدمان ۱-۴-۱-۴ به مصاف حریف خود رفتند.

مهدی طارمی در هر چهار بازی از روی نیمکت کار را شروع کرد و در همه این بازی‌ها به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمد. او در بازی اول از دقیقه ۸۷، در دیدار دوم از دقیقه ۷۸، در سومین جدال از دقیقه ۵۳ و در آخرین پیکار از دقیقه ۹۱ به زمین آمد و مجموعا از ۳۶۰ دقیقه ممکن، کمتر از ۶۰ دقیقه حضور داشته که ماحصلش گرفتن یک پنالتی در همان دیدار نخست مقابل اسپورتینگ براگا بود.

پورتو در دیدارهایی که با سه مهاجم روانه میدان شده، موسی مارگا و خسوس کرونا را به عنوان بازیکن ثابت در خط حمله داشت. در ۲ بازی نخست اوتایو ضلع سوم بود و در یک دیدار لوییز دیاز. اما در مسابقه چهارم تیم تغییر سیستم داد و  موسی مارگا تنها مهاجم تیم بود و کرونا، اوتایو و لوییز دیاز به همراه ماتئوس اوریبه پشت سر این بازیکن انجام وظیفه کردند. مهدی در دیدار اول به جای کرونا وارد زمین شد؛ وقتی که بازی تکلیفش مشخص شده بود. در دیدارهای دوم و سوم اما به جای همان بازیکن متغیر در خط حمله یعنی اوتایو و دیاز به میدان آمد. در دیدار چهارم هم او در لحظات پایانی به جای اوریبه وارد شد تا مهاجمان تیم را از یک به ۲ افزایش دهد.

به احتمال زیاد پورتو امشب در برابر سیتی از همان آرایش بازی آخر یعنی ۱-۴-۱-۴ استفاده خواهد کرد. در این صورت احتمالا شانش بازی کردن مهدی در شرایط عادی بسیار کاهش خواهد یافت. او باید در صورت عقب افتادن تیمش و در یک ششم انتهایی بازی به میدان برود. درثانی یک دردسر جدید هم برای طارمی پیدا شده و آن هم این است که فلیپه اندرسون، بازیکن تیم وستهم به طور قرضی راهی پورتو شده و این وینگر برزیلی جا را برای مهدی تنگ‌تر خواهد کرد؛ خصوصا در آرایش تک مهاجمه. رقیب مستقیم مهدی یعنی موسی مارگا هم جایگاه بسیار سفت و محکمی در ترکیب اصلی پورتو دارد و گرفتن جایش زمان‌بر و بسیار سخت است. با این وجود همچنان احتمال بازی کردن طارمی در بازی امشب وجود دارد؛ به شرطی که پورتو بازی را عقب باشد؛ در غیر این صورت یا طارمی وارد زمین نمی‌شود و یا برای اتلاف وقت از او بهره گرفته خواهد شد.

تا به حال سردار آزمون با چهار گل، علی دایی با سه گل و علی کریمی به همراه مهدی مهدوی‌کیا با یک گل، گلزنان ایران در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا بوده‌اند. شاید امشب نوبت مهدی باشد که توانست به جمع این بزرگان اضافه شود./ ایرنا

  

کپی