اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

تشکر ویژه نتانیاهو از ولیعهد ابوظبی

تشکر ویژه نتانیاهو از ولیعهد ابوظبی

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جریان استقبال از هیئت دولتی امارات تاکید کرد، این رژیم حریم هوایی خود را به روی امارات باز کرده و ویزای ورود به اراضی اشغالی را برای اماراتی‌ها لغو خواهد کرد.

به نقل از شبکه خبری اسکای‌نیوز، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از سفر تاریخی اولین هیئت دولتی امارات به اراضی اشغالی استقبال و به افق همکاری گسترده میان دو طرف بعد از امضای توافق صلح اشاره کرد.

نتانیاهو گفت: توافق‌هایی با امارات طی این دیدارها امضا خواهند شد که منافع زیادی برای مردم دارند. ما در زمینه سرمایه‌گذاری با امارات همکاری خواهیم کرد تا فضای اقتصادی ایجاد کنیم که تمام شهروندان و تجار که تعدادشان در امارات و اسرائیل زیاد است، از آن بهره ببرند. امارات و اسرائیل در زمینه تکنولوژی و صنعت برای استفاده در بخش بهداشت و محیط زیست همکاری خواهند کرد. مردم خواهان همه این‌ها هستند.

وی گفت: همکاری در زمینه هواپیمایی و معافیت از داشتن ویزا خواهد بود. همچنین حریم هوایی میان دو طرف باز شده و ویزا لغو می‌شود.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادامه داد: دوست دارم تشکر و تقدیر عمیق ما را به خاطر رهبری ویژه ولیعهد ابوظبی به او ابلاغ کنید ما با هم برای تغییر بهتر خاورمیانه تلاش می‌کنیم ما همه فرزندان ابراهیم هستیم.

به ادعای نتانیاهو، سفر هیئت بزرگ امارات به سرزمین‌های اشغالی و امضای توافقات فواید صلح را برای همه آشکار می‌سازد.

او افزود: امروز چهار توافقنامه امضا خواهیم کرد که تغییری واقعی را ایجاد خواهند کرد.

امروز (سه‌شنبه) اولین هیئت دولتی امارات برای بررسی همکاری در زمینه سرمایه‌گذاری، تجارت و تکنولوژی وارد اراضی اشغالی شد. توافق‌های همکاری میان امارات و رژیم صهیونیستی در این سفر امضا خواهد شد.

هیئت امارات شامل حمید الطایر، وزیر مشاور در امور دارایی، عبید بن طوق، وزیر اقتصاد و عمر غباش، معاون وزیر خارجه در امور فرهنگی است.

در این سفر دو طرف چهار توافق‌نامه در بخش‌های مختلف اقتصادی امضا خواهند کرد.

وزیر مشاور در امور دارایی امارات در این سفر گفت، این سفر فرصت‌ها و تبادل تجارب میان دو طرف را عمیق‌تر خواهد کرد. به حمایت از چارچوب قانونی برای رفت و آمد مردم و انتقال کالاها و ایجاد محیط مناسب همکاری میان دو طرف برای تحقق اهداف اقتصادمان پایبندیم.

وی گفت که توافقی را با رژیم صهیونیستی در زمینه مالیات مضاعف امضا خواهد کرد.  // ایسنا

کپی