اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
مدیرکل انتقال خون استان خبر داد

کاهش ذخایر خون کهگیلویه و بویراحمد/ احتیاج به همه گروه‌های خونی

کاهش ذخایر خون کهگیلویه و بویراحمد/ احتیاج به همه گروه‌های خونی

مدیرکل انتقال خون استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دلیل مشکلات ناشی از بیماری کروناویروس و ترس مردم از مراجعه به مراکز انتقال خون، بار مراجعه به انتقال خون و ذخایر خون این استان کاهش یافت و نیاز به خون و فرآورده‌های خونی بیشتر احساس می شود.

"رستم حسن زاده" افزود: به دلیل مشکلات ناشی از بیماری کرونا و ترس مردم از مراجعه به مراکز انتقال خون، بار مراجعه به انتقال خون و ذخایر خون استان کهگیلویه و بویراحمد کاهش یافته است و نیاز به خون و فرآورده های خونی بیشتر احساس می شود.

وی تصریح کرد: مردم دغدغه ای برای اهدای خون نداشته باشند چرا که تمام تمهیدات لازم برای اهداکنندگان خون درنظر گرفته شده و همه اقلام مورد استفاده، یکبار مصرف و استریل هستند و فاصله گذاری اجتماعی نیز رعایت می شود و هیچ خطری برای مراجعه کنندگان به انتقال خون وجود ندارد.
مدیرکل انتقال خون استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه به همه گروه‌های خونی احتیاج داریم، عنوان کرد: همه افرادی که فاصله سنی ۱۸ تا ۶۰ سال دارند، به انتقال خون مراجعه کنند و در این کار خیرخواهانه شرکت کنند.
حسن زاده اظهار کرد: سطح آنتی بادی در بدن بیماران کرونایی پس از گذشت یک ماه از بهبودی بالا است و می توان از پلاسمای خون این افراد برای مبتلایان جدید کروناویروس استفاده کرد.
وی بیان کرد: به دو شکل پلاسما و برگرداندن خون به بدن اهدا کننده و یا اهدای خون و تقسیم به فراورده های خونی شامل پلاسما می توان برای مبتلایان جدید کرونا استفاده کرد.
مدیرکل انتقال خون استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: از مبتلایان کرونایی که یک ماه از بهبود یافتنشان می گذرد، استدعا داریم که به شکرانه سلامتشان به مراکز انتقال خون شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت مراجعه کرده و پلاسمای خون اهدا کنند.
حسن زاده خاطرنشان کرد: ظرفیت مراجعه بانوان استان به مراکز انتقال خون بسیار کم است./ ایسنا

کپی