اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

کویت : فلسطین همچنان اولویت اصلی ما است

کویت : فلسطین همچنان اولویت اصلی ما است

صباح الخالد الصباح نخست وزیر کویت گفت که مسئله فلسطین همچنان اولویت اصلی کویت محسوب می شود لذا با حمایت از مردم فلسطین در کنار آرمان های آنها باقی خواهیم ماند.

 صباح الخالد در نشست پنجم از دوره پانزدهم مجلس شورای این کشور که توسط امیر کویت امروز (سه شنبه) افتتاح شد ، اظهار داشت :مسئله فلسطین مسئله اصلی ما است و کویت در کنار مردم فلسطین قرار دارد و از آرمانهای آنها حمایت می کند.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به بروز بحران در روابط میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس ، این اختلاف را موجب تضعیف شورا دانست و گفت که  تلاش های خوب خود را برای پایان دادن به اختلافاتی که بین برادران به وجود آمد ، قدرت ما را ضعیف و به دستاوردهای ما آسیب رساند ، ادامه خواهیم داد.

این گزارش می افزاید که در افتتاحیه مجلس شیخ نواف الاحد الجابر الصباح امیر کویت هم در سخنانی بر لزوم وحدت ملی برای مقابله با چالش های این کشور تاکید کرد.

او گفت که اینجانب بر تعهد همگی به دمکراسی و لزوم احترام به قانون اساسی به عنوان یک اصل مهم تاکید دارم .

شیخ نواف الاحمد امیر کویت که به تازگی زمامداری کشورش را در پی درگذشت شیخ صباح الاحمد برعهده گرفت، سه شنبه ۱۵ مهر، بر اعتماد دوباره خود به دولت کنونی به ریاست شیخ صباح الخالد الصباح برای ادامه ایفای وظایف خود و تهیه مقدمات برگزاری انتخابات آینده تاکید کرد.

انتخابات قرار است روز شنبه ۵ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۵آذر۹۹) برگزار شود.  / ایرنا

کپی