اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

ایجاد ۳۵۰۰ طرح اشتغالزایی برای کولبران

ایجاد ۳۵۰۰ طرح اشتغالزایی برای کولبران

مدیرعامل بنیاد برکت گفت: امسال ایجاد ۳۵۰۰ طرح اشتغالزایی را برای کولبران سه استان آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه در دستور کار داریم که از این تعداد سهم استان کرمانشاه هزار طرح است.

امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت،  با بیان اینکه تاکنون ۲۵۰۰ طرح اشتغالزایی در سه استان آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه، برای کولبران شناسایی شده که نیمی از منابع آن هم تامین شده است، گفت: از این تعداد هزار طرح اشتغالزایی سهیمه استان کرمانشاه است که عمدتا در حوزه کشاورزی و متناسب با ظرفیت‌های بومی این منطقه خواهد بود.

او افزود: قطعا تا پایان امسال ۳۵۰۰ طرح اشتغالزایی برای کولبران این سه استان مرزی ایجاد خواهد شد.

مدنی در ادامه با بیان اینکه اصل کار ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حوزه محرومیت زدایی بحث توانمندسازی و اشتغالزایی با محوریت تولید است، گفت: به همین منظور محور‌های مختلفی را در دستور کار داریم و نگاه ویژه ما در حوزه تولیدات دانش بنیان است.

او از سرمایه گذاری بنیاد برکت در بنگاه‌ها و مشاغل کوچک و متوسط خبر داد وافزود: در این زمینه تاکنون در ۴۰۰ بنگاه حدود هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری داشته ایم.

مدنی  بیان کرد: حوزه دیگر فعالیت ما در بحث اشتغالزایی، بحث سرمایه گذاری در مشاغل خرد و خانگی است که عمدتا در روستا‌ها و حاشیه شهر‌ها فعال هستند.

مدنی افزود: در این زمینه تاکنون در ۶۵ هزار مورد از مشاغل خرد و خانگی سرمایه گذاری داشته ایم که منجر به ایجاد ۱۹۵ هزار شغل شده است، تمامی مشاغل ایجاد شده پیگیری شده و کُد رهگیری دارند که می‌توانیم در اختیار هر نهادی قرار دهیم.

این مسئول از سرمایه گذاری بنیاد برکت در مشاغل دانش بنیان هم خبر داد وافزود: سرمایه گذاری در این بخش برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد و تاکنون از ۳۶۹ طرح دانش بنیان در کشور حمایت کرده ایم که منجر به ایجاد دو هزار شغل در کشور شده است.

اوبیان کرد: از این تعداد ۴۹ طرح مربوط به استان کرمانشاه است که قرار است از طرح‌های دانش بنیان بعدی هم در این استان حمایت شود.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: عمده طرح‌های دانش بنیان مورد حمایت مربوط به استان‌های کم برخوردار و محروم کشور است./ باشگاه خبرنگاران جوان

کپی