اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

افزایش ابتلا به کرونا به لطف رفتار پر خطر دانشجویان اسپانیایی!

افزایش ابتلا به کرونا به لطف رفتار پر خطر دانشجویان اسپانیایی!

پس از افزایش شیوع کرونا در میان جمعیت دانشجویان و برگزاری مهمانی‌ در آخر هفته، دانشگاه "گرانادا"( Granada) به دومین دانشگاه اسپانیایی تبدیل شد که کلاس‌های حضوری خود را به طور موقت، متوقف کرد.

این دانشگاه نزدیک به ۴۰ هزار دانشجو دارد و از زمان آغاز کلاس‌ها در ترم جاری از اواخر ماه سپتامبر،‌ تست کرونای ۲۳۶ نفر از آن‌ها مثبت شده است.۶۰ نفر از آن‌ها آخر هفته پیش مبتلا به "کووید-۱۹" شدند؛ چراکه آخر هفته گذشته ویدئوهایی از دانشجویان منتشر شد که نشان می‌داد تعداد زیادی از آن‌ها در خیابان‌های گرانادا مهمانی گرفته‌اند.

گفته شده حتی ارتش هم نمی‌توانست جلو این مهمانی پرخطر و شلوغ را بگیرد.  دولت اندلس اعلام کرد که کلاس‌های دانشگاه‌ها باید به مدت ۱۵ روز تعلیق شوند. دانشجویان ساکن در خوابگاه‌ها نیز باید تا ساعت ۱۰ شب در خوابگاه باشند.

در حال حاضر، موارد مبتلا در گرانادا، بیشتر از مادرید که پایتخت اسپانیا است، گزارش شده.

دانشگاه پلی تکنیک والنسیا نیز مجبور شد کلاس‌های ۲۵ هزار دانشجو خود را به آموزش آنلاین تبدیل کند. پس از اینکه برگزاری یک مهمانی،‌۱۳۱ مبتلا در میان آن‌ها به جا گذاشت.

شهر سالامانکا در غرب اسپانیا که جمعیت دانشجویی زیادی دارد، در هفته‌های اخیر شاهد افزایش موراد ابتلا به "کووید-۱۹" بوده است.

مقامات بهداشتی این منطقه گفتند که به خاطر رفتار مخاطره‌آمیز برخی از دانشجویان، این شهر در آستانه اعمال محدودیت‌های شدید است.

دانشگاه سالامانکا ۷۵ دانشجو خود را به دلیل ساماندهی برگزاری یک مهمانی، اخراج کرد.

/ایسنا 

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی