اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

ورود گردشگران به کویر مرنجاب و سیازگه آران و بیدگل ممنوع شد

ورود گردشگران به کویر مرنجاب و سیازگه آران و بیدگل ممنوع شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل گفت: ورود گردشگران به کویر مرنجاب و سیازگه از توابع این شهرستان در روزهای ۱۷ و ۱۸ مهرماه ممنوع است.

سید حسین چاکری افزود: پیرو مصوبه ستاد کرونای شهرستان آران و بیدگل و با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ورود گردشگران به مناطق کویری مرنجاب و سیازگه ابوزیدآباد این شهرستان ممنوع شده است.

وی تاکید کرد: انتظار می‌رود مردم ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از مراجعه و تجمع در نقاط یاد شده، خودداری کنند.

بنابر اعلام ستاد استانی مدیریت کرونا، محدودیت‌ها و تعطیلی مرکزهای تفریحی، گردشگری، بوستان‌ها و پارک‌های اصفهان همچنان پا برجا و تا پایان ماه صفر تعطیل است.

به گفته استاندار اصفهان، در حال حاضر این استان از نظر ابتلا به کرونا وضعیت خوبی ندارد و مهم‌ترین دلیل بروز این وضعیت، رعایت نکردن پروتکل‌ها و موازین بهداشتی از سوی بخشی از جامعه است.

کویر مرنجاب واقع در شمال آران و بیدگل با ۸۵۰ متر ارتفاع از سطح آب‌های آزاد یکی از بکرترین و زیباترین کویرهای کشور محسوب می‌شود و کویر سیازگه نیز پهنه‌ای گسترده در ۱۰ کیلومتری شمال شهر ابوزیدآباد از توابع این شهرستان در محاصره تپه‌های شنی بکر و زیبا با پوشش گیاهی و جانوری گوناگون در تلاقی با ناهمواری‌های ریگزار نماهایی جذاب ایجاد می‌کند و پیش از شیوع کرونا سالانه پذیرای هزاران نفر مسافر داخلی و گردشگر خارجی بود.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به همه کشورها منجمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

۴۸۳ هزار و ۸۴۴ نفر تاکنون در کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این میان ۳۹۷ هزار و ۱۰۹ نفر بهبود یافتند و ۲۷ هزار و ۶۵۸ نفر فوت کردند.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد./ایرنا


 

کپی