اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

۱۱۲ پروژه عمرانی و خدماتی دهیاری‌های کشور با دستور رئیس جمهوری افتتاح شد

۱۱۲ پروژه عمرانی و خدماتی دهیاری‌های کشور با دستور رئیس جمهوری افتتاح شد

۱۱۲ پروژه عمرانی و خدماتی دهیاری‌های کشور با ۷۳۵ میلیارد ریال اعتبار روز دوشنبه در آیینی ویدئو کنفرانسی با دستور رئیس جمهوری از روستای سهموی شمالی شهرستان عسلویه استان بوشهر مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

معاون عمرانی وزیر کشور در این آیین گفت: مجموع اعتبار پرداختی به دهیاری‌ها از سال ۱۳۸۲ ( ابتدای تاسیس دهیاری‌ها در کشور) تا ۱۳۹۸، در مجموع ۲۵هزار میلیارد تومان است که از این میزان ۲۱هزار و ۱۸۴ هزار میلیارد تومان ( ۸۵ درصد) در دولت تدبیر و امید پرداخت شده‌است.

مهدی جمالی نژاد افزود: سهم سرانه روستائیان از اعتبارات متمرکز از ۷۵ هزار تومان در سال ۹۲ با افزایش چهاربرابری به ۳۰۰ هزار تومان در سال ۹۸ رسیده‌است.

وی ادامه داد: در این مدت ۴۲۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای اجرای یکهزار و ۱۳۷ طرح درآمدزای دهیاری‌ها اختصاص یافت که اشتغال ۲ هزار و ۷۰۰ نفر را در کشور فراهم کرده‌است.

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: در زمان حاضر چهار هزار و ۱۵۵ نفر از بانوان در دهیاری‌های کشور فعال هستند که از این شمار ۲هزار و ۸۵۵ زن دهیار و یکهزار و ۳۰۰ نفر نیز ناظر هستند.

وی بیان کرد: از سال ۱۳۹۵ تاکنون ۱۳۰ هزار پروژه عمرانی، ۹۳۴ پایگاه آتش نشانی، استقرار سیستم جمع‌آوری پسماند در ۳۰ هزار روستا، تامین ۱۷هزار دستگاه ماشین آلات عمرانی و خدماتی به دهیاری‌ها، اختصاص ۵۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای یکهزار و ۲۲۷ پروژه گردشگری در کشور انجام شده‌است.

جمالی نژاد گفت: همچنین هفت هزار و ۵۰۰ بوستان چند منظوره روستایی در کشور احداث شده‌است که ۷۴درصد این بوستان‌ها در این دولت یازدهم و دوازدهم احداث شده اند.

وی یادآورشد: هم اکنون ۶۰ هزار روستا، سکونت گاه و آبادی در کشور وجود دارد که از این شمار ۳۸ هزار روستا دارای شورای اسلامی است و از این مجموع در ۳۷ هزار روستا دهیاری تشکیل شده‌است و یکهزار روستا نیز دهیاری ندارند./ ایرنا

کپی