اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

بیانیه باشگاه پرسپولیس/ واکنش تند به شایعه تغییر نتیجه در آسیا، اعتراض النصر و اقدامات برخی عوامل داخلی علیه منافع ملی

بیانیه باشگاه پرسپولیس/ واکنش تند به شایعه تغییر نتیجه در آسیا، اعتراض النصر و اقدامات برخی عوامل داخلی علیه منافع ملی

باشگاه پرسپولیس با انتشار بیانیه ای به اتفاقات اخیر در حوزه این باشگاه واکنش نشان داد.

 در 24 ساعت اخیر شایعات زیادی پیرامون بازیکنان جدید تیم پرسپولیس و احتمال تغییر نتیجه دیدار نیمه نهایی مطرح شده است. پس از انتشار این شایعات بود که باشگاه النصر تصمیم گرفت از پرسپولیس به ای اف سی شکایت کند و اتهام سعودی ها در این شکواییه «استفاده غیر مجاز از بازیکنان جدید توسط پرسپولیس» ذکر شد.

حالا سرخ ها در بیانیه جدید با این توضیح که اتفاقات اخیر به ضرر فوتبال ایران خواهد شد، توضیح داده اند: «متاسف هستیم در زمانی که تیم فوتبال پرسپولیس در جهت صیانت از اعتبار خود به عنوان نماینده ایران و دفاع از حیثیت فوتبال ایران در عرصه باشگاهی، با وجود تمام مشکلات و کمبودها با چنگ و دندان می‌جنگید، ضربه‌های پیاپی بود که از برخی افراد از داخل کشور بر پیکره تیم وارد می‌شد. نمونه ‌آن تلاش‌هایی بود که عده‌ای در شبکه‌های اجتماعی با ارائه اطلاعات دروغین و نشر اکاذیب به رقبای آسیایی یا هجوم به صفحات اختصاصی کنفدراسیون فوتبال و سیاه‌نمایی علیه پرسپولیس، کشور و مردم ایران، انجام دادند. تردیدی نیست که دود این آتش به چشم تمام فوتبال و مردم ایران خواهد رفت.»

 
خریدپک میوه خشک میکس 55هزارتومان + ارسال رایگان

در ادامه به ماجرای آل کثیر پرداخته شده است: «خانواده بزرگ پرسپولیس، با اتحاد، انسجام، غیرت و همت در نهایت به هدف خود در این مرحله رسید و خوشحالیم که پرچم فوتبال ایران نیز در آسیا برافراشته ماند اما آن تلاش‌ها ضمن لطمه شدید به یک بازیکن غیرتمند ایرانی، با اَنگ و اتهام کذبی که زده شد به روحیه تیم پرسپولیس و هواداران نیز در آستانه یک بازی مهم شوک بزرگی را وارد کرد. متاسفانه این اقدامات همچنان ادامه دارد و نزد هواداران نگرانی‌هایی را برای سرنوشت نتایج کسب شده رقم زده است.»

پایان این بیانیه با اشاره به اطلاعیه ای است که فدراسیون فوتبال در این خصوص منتشر کرد و نوشت که پرسپولیس مشکلی برای ثبت قرارداد بازیکنان جدید نداشته است: «طبیعی است که تا وقتی حکمی وجود ندارد، محرومیتی هم در کار نیست که اعمال شود. قوانین موضوعه فیفا نیز ناظر بر این امر است که احکام بعد از ابلاغ، قابلیت اجرا دارند. کلیه فعالیت‌های نقل و انتقالاتی پرسپولیس نیز چندین روز قبل از این تاریخ، به پایان رسیده بود. حتی ثبت‌نام تمام بازیکنان جدید پرسپولیس برای رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در سامانه مسابقات، قبل از محرومیت انجام شده بود. به نظر می‌رسد اخباری از این دست، حداقل در این مقطع بیشتر از ناحیه همان افراد و جریان‌هایی است که هدف ایشان، ایجاد اختلال در کار پرسپولیس و کل فوتبال ایران بوده است.»

بیشتر بخوانید:

پهلوان: پرسپولیس قبلا هم ۱۰ نفره کار بزرگی کرده بود

 

کپی