اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

بیانیه مشترک نمایندگان ولی فقیه در شمال غرب کشور در مورد جنگ قره باغ

بیانیه مشترک نمایندگان ولی فقیه در شمال غرب کشور در مورد جنگ قره باغ

نمایندگان ولی فقیه در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل در پایان نشست نمایندگان ولی فقیه در شمال‌غرب کشور، بیانیه‌ای پیرامون مسائل و موضوعات مختلف در مورد جنگ قره باغ صادر کردند.

در این بیانیه آمده است:

هیچ تردیدی در تعلق قره باغ به آذربایجان و اشغال آن و لزوم بازگشت این اراضی به آذربایجان، کشور اهل بیت نیست و دولت آذربایجان در بازپس گیری این اراضی کاملا قانونی و شرعی عمل کرده و با این اقدام در صدد اجرای ۴ قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برآمده است.

ما به اقتضاء آیات قرآن و سیره معصومین و به اقتضاء فلسفه انقلاب اسلامی خود را ملزم به حمایت و دفاع از مظلوم می‌دانیم. ملت آذربایجان بهتر از همه می‌دانند که جمهوری اسلامی بالاترین کمک و حمایت را در طول اشغال قره باغ به آذربایجان داشته و در تمام محافل بین المللی از تمامیت ارضی آذربایجان دفاع کرده و وزارت امور خارجه نیز اخیرا دوباره بر تمامیت ارضی آذربایجان در غائله اخیر تاکید کرده است. اگر عنایات جمهوری اسلامی در بدو اشغال قره باغ نبود، قطعا اشغال تا باکو امتداد می‌یافت.

در حال حاضر نیز تنها راه زمینی آذربایجان برای نخجوان، خاک جمهوری اسلامی است که ایران، سخاوتمندانه آن را در اختیار دولت آذربایجان قرار داده است.

جای تاسف است که اخیرا دشمنان در رابطه دو کشور دوست، به بهانه‌های واهی هیاهو و غوغا راه انداخته و جمهوری اسلامی را به خیانت متهم کرده‌اند. این نکته اقتضاء می‌کند که ما به حجم جنگ روانی دشمن حساس بوده و ابزار برآورده شدن منویات شوم آنها نگردیم.

ما با تجلیل از پیروزی های اخیر از خداوند متعال برای شهداء ملت بزرگ آذربایجان علو درجات مسئلت داریم و امیدواریم این غائله هر چه سریع‌تر با احقاق حق به ذیحق به پایان برسد و از خونریزی‌های بیشتر جلوگیری شود.

سید محمدعلی آل‌هاشم
نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی
سیدحسن عاملی
نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل
علی خاتمی
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان
سیدمهدی قریشی
نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌غربی

کپی