اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

نیروهای امدادی تنگستان و دشتستان درحالت آماده باش هستند

نیروهای امدادی تنگستان و دشتستان درحالت آماده باش  هستند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر گفت: باتوجه به وقوع سه مورد زمین لرزه در اهرم تیم‌ها و نیروهای امدادی و عملیاتی شهرستان‌های تنگستان و دشتستان در حالت آماده باش قرار دارند.

جهانگیر دهقانی شامگاه دوشنبه افزود: براساس گزارش تیم‌های ارزیاب این زمین لرزه‌ها بیشتر مناطق کوهستانی را تحت تاثیر خود قرار داده و هیچ کدام خسارت جانی و مالی در پی نداشته اند.

وی بیان کرد: بزرگترین زمین لرزه ۴.۲ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲:۵۳:۳۷ بامداد امروز در موقعیت ۲۸.۹۰ شمالی و ۵۱.۳۷ شرقی و در عمق پنج کیلومتری زمین ثبت شده‌است. 

دهقانی اضافه کرد: مرکز این زمین لرزه حدفاصل ۹ کیلومتری شهر اهرم، ۱۰ کیلومتری شهر کلمه و ۲۷ کیلومتری خورموج از توابع استان بوشهر گزارش شده‌ است. 

وی گفت: این زمین لرزه با توجه به لرزش زیاد موجب ریزش کوه در جاده اهرم - فراشبند شده بود که در همان لحظه پاکسازی از سوی نیروهای راهداری انجام شد.

دهقانی اضافه کرد: همچنین پیش از این نیز زمین لرزه ای به بزرگی  ۲.۹ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲:۵ بامداد امروز شهر دلوار از توابع شهرستان تنگستان را لرزاند.

وی ادامه داد: پس از آن نیز پس لرزه دیگری به بزرگی ۳.۸ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۱۱:۴۱:۴۸ درعمق ۹ کیلومتری بار دیگر شهر اهرم را لرزاند./ ایرنا

کپی