اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

تعیین تکلیف ۱۵۰۰ واکسن آنفولانزای نمایندگان مجلس در جلسه فردا

تعیین تکلیف ۱۵۰۰ واکسن آنفولانزای نمایندگان مجلس در جلسه فردا
حمید حاجی پور

دکتر حسینعلی شهریاری، رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی: فردا و طی دعوتی از دکتر شانه‌ساز، رییس سازمان غذا و دارو و همراهانش درباره نحوه توزیع این واکسن‌ها بحث و گفتگو می شود و 1500 واکسنی که در اختیار بهداری مجلس قرار دارد تعیین و تکلیف خواهند شد.

ایران آنلاین: ۱۵۰۰ واکسن آنفولانزا که در اداره کل سلامت مجلس شورای اسلامی همچنان بلاتکلیف مانده است، فردا و در جلسه کمیسیون بهداشت مجلس و رییس سازمان و غذا و دارو تعیین تکلیف خواهند شد.

به گفته حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی این واکسن‌ها که قرار بوده در اختیار نمایندگان و پرسنل خانه ملت قرار بگیرد با تصیم هیات رییسه و اکثریت نمایندگان باید به سازمان غذا و دارو بازگردانده شود تا برای استفاده گروه آسیب‌پذیر و پرخطر قرار بگیرد.

در حالی که اواخر هفته گذشته تصویری از فاکتور تحویل ۱۵۰۰ دوز واکسن آنفولانزا به بهداری مجلس اعتراض بسیاری از کاربران فضای مجازی را در پی داشت، برخی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از بروز چنین موضوع ابراز ناراحتی کردند.

در این میان هم برخی دیگر از مسئولان حوزه سلامت از جمله دکتر عباس آقازاده، رییس مجمع سازمان نظام پزشکی هم در نامه‌ای به معاون اول رییس جمهور از روند توزیع نامناسب واکسن آنفولانزا و اختصاص مقادیری از آن به نمایندگان و پرسنل مجلس انتقاد کرده بود.

اما موضوعی که مطرح است طبق دستورالعمل مدیرکل نظارت و ارزیابی دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو و بخشنامه این سازمان به شرکت‌های توزیع و پخش دارو، به علت حساس بودن داروهای یخچالی به دما، دراوهای یخچالی نباید از داروخانه‌های شهری، بیمارستانی یا سایر مراکز درمانی را بپذیرند این درحالی است که شرکت بهستان پخش نیز که واکسن آنفلوانزا را به بهداری مجلس تحویل داده، در ضوابط همکاری خود مرجوع کردن داروهای یخچالی پس از تحویل آنها را غیرممکن اعلام می‌کند!

با این وجود دکتر حسینعلی شهریاری، رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «ایران آنلاین» عنوان می‌کند فردا و طی دعوتی که از دکتر شانه‌ساز، رییس سازمان غذا و دارو و همراهانش شده است درباره نحوه توزیع این واکسن‌ها بحث خواهد شد و ۱۵۰۰ واکسنی که در اختیار بهداری مجلس قرار دارد تعیین تکلیف خواهند شد.

بنابر این گزارش یک میلیون و ۵۰۰ هزار دوز واکسن آنفولانزا که با مشکلات بسیاری وارد کشور شده قرار است به زودی و به قیمت ۴۰ هزار تومان در اختیار گروه‌های پرخطر قرار بگیرد.

 

کپی