اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رابطه مستقیم فشارخون بالا و خونریزی مکرر بینی

رابطه مستقیم فشارخون بالا و خونریزی مکرر بینی

آیا خود بخود دچار خون دماغ می شوید؟ آیا فشار خون بالا دارید؟ درصورتیکه خود بخود دچار خونریزی بینی می شوید لازم است فشار خون‌تان را چک کنید و درصورتی‌که به عارضه فشار خون بالا مبتلا هستید باید مراقب خونریزی بینی باشید.

گروهی از محققان در کره مطالعه ای را منتشر کردند که نشان می دهد افراد مبتلا به فشار خون بالا بیشتر در معرض خونریزی بینی هستند و این خونریزی ها اغلب به اندازه ای جدی می‌شود که لازم است فرد به پزشک مراجعه کند.

در این بررسی محققان به ارزیابی اطلاعات بیش از ۷۰ هزار بزرگسال در مدت ۱۴ سال پرداختند. آنان شرکت کنندگان در مطالعه را به دو گروه تقسیم کردند: گروهی که دچار فشار خون بالا بودند و گروهی که به این عارضه دچار نبودند. این بیماران از سلامت کامل برخوردار بوده و هیچ یک از داروهای رقیق کننده خون که احتمال خونریزی را افزایش می دهد مصرف نمی کردند.

در پایان مطالعه، محققان دریافتند افراد مبتلا به فشار خون بالا ۴۷ درصد بیشتر خود بخود دچار خونریزی بینی شده اند و خونریزی بینی در این بیماران به دلیل وارد شدن ضربه، عمل جراحی یا بیماری نبوده است.

به گزارش مدیکال دیلی، محققان خاطرنشان کردند: مشخص نیست چرا افراد مبتلا به فشار خون بالا خود به خود دچار خونریزی بینی می شوند اما از آنجایی که فشار خون بالا به رگ های خونی آسیب می رساند می تواند یکی از دلایل آن باشد./ ایسنا 

یک چهارم ساکنان بالای ۲۰ سال پایتخت فشارخون دارند

داروهای فشار خون ریسک ابتلا به افسردگی را کاهش می‌دهد

اثر داروی فشارخون بر درمان و کاهش مرگ و میر بیماران کرونا

فشار خون بالا و دیابت میانسالی؛ عاملی برای زوال عقل بعد از میانسالی

کنترل فشار خون با عمل به توصیه‌های پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد قلب انگلیس

مبتلایان به کرونا و دارای فشار خون بالا خودسرانه داروهای خود را قطع نکنند

 

 

 

 

کپی