اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

ایران به دنبال بازی رفت و برگشت با تیم فوتسال برزیل

ایران به دنبال بازی رفت و برگشت با تیم فوتسال برزیل

تیم ملی فوتسال ایران در صدد است تا با مذاکره با برزیلی‌ها زمینه برگزاری بازی رفت و برگشت با تیم فوتسال این کشور را فراهم کند.

 چندی پیش تیم ملی فوتسال برزیل از تیم ایران دعوت کرده بود تا برای انجام بازی دوستانه، آبان امسال به این کشور سفر کند. فدراسیون فوتبال اما پس از مشورت با سرمربی تیم ملی فوتسال این دعوت را به دو دلیل نپذیرفت، یکی اینکه برزیل دومین کشور از لحاظ شیوع بیماری کروناست و دوم اینکه در زمان نزدیک به فوتسال قهرمانی آسیا و هزینه های زیاد این بازی، مصاف با برزیل در این برهه به صلاح نیست.
در این زمینه قرار است کمیته فوتسال طی مکاتبه با برزیلی‌ها پیشنهاد تازه‌ای به این کشور بدهد. طبق پیشنهاد ایران دو تیم طی ۴ بازی رفت و برگشت با هم روبرو شوند که دو بازی ابتدایی اسفند امسال در برزیل و دو بازی برگشت پس از فیفا دی فروردین در ایران باشد. برزیلی‌ها پیش از این اعلام کرده بودند که به جز هزینه بلیت سایر هزینه‌های تیم ملی فوتسال را پرداخت می کنند و از این بابت این بازی‌ها می‌تواند تدارک مناسبی برای فوتسال ایران باشد.
با توجه به تعویق یکساله جام جهانی فوتسال احتمالا برزیلی‌ها با این پیشنهاد موافقت کرده و ایران نیز با انجام ۴ بازی دشوار و سنگین با برزیل محکی جدی پیش از جام جهانی لیتوانی خواهد خورد./ایسنا

کپی