اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا هشدار داد:

کرونا با آغاز پاییز یاغی‌تر می‌شود

کرونا با آغاز پاییز یاغی‌تر می‌شود

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا هشدار داد؛ با آغاز فصل پاییز، با تشدید تهاجم کرونا مواجه هستیم و باید مردم در مهار این ویروس ما را یاری کنند.

مسعود مردانی افزود: مسافرت های غیرضروری باعث شدت کرونا و افزایش شمار مبتلایان در کشور شده و از مردم می خواهیم در اربعین تجمع نکرده و هیچ مراسمی را برگزار نکنند، موارد کرونا فوق العاده بالا رفته و مطمئنا موج سوم این ویروس قبل از اینکه آنفلوآنزا ظاهر شود، بروز می یابد.

این متخصص بیماریهای عفونی ادامه داد: اگر مردم دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند مرگ و میر با همزمانی کرونا و آنفلوآنزا بالا خواهد رفت.

به گفته مردانی، اکنون در هر جای کشور مردم ماسک استفاده می کند اما از آنجا که راههای انتقال کرونا و آنفلوآنزا مشابه هم است، شست وشوی مکرر دست و پرهیز از سفرهای غیرضروری فراموش نباید نشود.

تاکنون ۴۲۹ هزار و ۱۹۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۷۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۴ هزار و ۶۵۶ نفر رسیده است.

همچنبن در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۴ هزار و ۶۵۶ نفر رسید./ ایرنا

چالش‌های تشخیص کوودید ۱۹ درفصل تلاقی ویروس کرونا و آنفلوانزا

پاییز سختی در پیش است/ بیماری های تنفسی هجوم می‌آورند

موج سوم کرونا در ایران/ پیش‌بینی افزایش مرگ‌ و میرها

رفتار زمستانه ویروس کرونا چگونه خواهد بود؟
 

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 


 

کپی