اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

اشد مجازات در انتظار اوباش تربت جام

اشد مجازات در انتظار اوباش تربت جام

یکی از مطالبات بحق مردم از دستگاه‌های قضایی وانتظامی واطلاعاتی برقراری امنیت اجتماعی پایدار وبرخورد قاطع با مخلان نظم وامنیت عمومی می‌باشد.

 دادستانی این وظیفه مهم را راس تکالیف خود قرار داده واز زمانیکه توفیق خدمت به مردم شریف تربت جام را پیدا کرده با تشکیل جلسات متعدد پیشگیری ا ز وقوع جرایم خشن با کلیه اختیارات قانونی دستور شناسایی اراذل واوباش حرفه‌ای وسابقه دار وسطح بندی ورصد کلیه فعالیت‌های ایشان و دستور دستگیری متهمان ومحکومان حرفه‌ای وسابقه دار به کلیه ظابطین داده است.


حتی در برخی از موارد در خصوص محکومان ومتهمان متواری وحرفه‌ای که احتمال مسلح بودن آن‌ها  وجود داشته با رعایت قانون بکار گیری سلاح اجاز ه تیر اندازی به مامورین داده شده است. ودستگاه قضایی هیچ گونه حاشیه امنی برای این افراد که اقدام به ایجاد رعب ووحشت در جامعه واخلال در نظم عمومی مینمایند قائل نمی‌باشد.

حمید علیزاده  دادستان عمومی و انقلاب تربت جام با اشاره به قتل دوجوان با انگیزه‌های شخصی در سطح شهر با سلاح گرم گفت: به محض وقوع درگیری منجر به قتل بلافاصله مامورین به همراه بازپرس جرائم خشن در محل حاضر و به بررسی صحنه جرم پرداختند. ودستورات شناسایی ودستگیری متهمان صادر گردید.

او با اشاره به اولین قتل که جوانی به نام امین بدری به قتل رسید افزود: در این رابطه دو نفر مظنون که احتمالا با قتل در ارتباط باشند در همان لحظات اول جرم دستگیر و در اختیار پلیس آگاهی شده است و تحقیقات ادامه دارد.

دادستان عمومی و انقلاب تربت جام ادامه داد: پرونده این درگیری منجر به قتل با سلاح گرم درشعبه دوم بازپرسی مفتوح وتحقیقات ها‌ی قضایی ادامه دارد.

علیزاده  با اشاره به دومین قتل که با سلاح گرم اتفاق افتاد در دومین قتل که جوانی به نام علی مولایی در یک نزاع دسته جمعی به قتل رسید بیان کرد: بعداز وقوع قتل با پیگیری پلیس و حضور بازپرس یکی از ضاربین شناسایی وساعتی بعد در بیمارستان تایباد که برای معالجه رفته بود دستگیرشد.

او تصریح کرد: ۲ نفر از ضاربین جز ارذل واوباش سطح یک تربت جام بوده و سابقا با طرح موضوع در کمیته اطلاعات وشورای تامین دستور دستگیری ایشان با کلیه اختیارات قانونی به مامورین داده شده بود واین افراد دوشب قبل از وقوع قتل با هم درگیر و قرار دعوا گذاشته بودند که مامورین به محل قرار مراجعه که با توجه به عدم حضورشان در محل موفق به دستگیری ایشان نشدند و درادامه تحقیقات تعداد۴نفر از دو طرف نزاع شناسایی و دستگیر شدند و شناسایی ودستگیری مابقی افراد درگیردر نزاع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب تربت جام تاکید کرد: دستورات قاطع دادستانی به ضابطین برای شناسایی و دستگیری اراذل و اوباش شرکت کننده در نزاع‌ها داده شده است.

علیزاده اظهار کرد: به مردم شریف تربت جام این نوید را خواهیم داد که کلیه افراد مرتبط با این دو قتل دستگیر و گزارش کامل آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد و به نحوی مدیریت خواهد شد که با اجرای اشد مجازات این افراد در ملا عام درس عبرتی بشود برای سایر افراد که قصد ارتکاب این گونه جرائم خشن راداشته باشند.

او افزود: از مردم شریف تربت جام‌می خواهیم چنانچه اطلاعاتی دارند از افرادی که اقدام به نگهداری غیر مجاز سلاح می‌نمایند و بویژه که قصد وقوع جرائم خشن را دارند به دادستانی و نیرو‌های امنیتی گزارش دهند تا با مشارکت وهمراهی مردم افراد مخل نظم و امنیت عمومی شناسایی و دستگیرو به جزای اعمال خودشان برسند./ باشگاه خبرنگاران 

کپی