اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

یک چهارم برزیلی‌ها با تزریق واکسن کرونا مخالفند/ نتایج نظرسنجی از امریکایی‌ها

یک چهارم برزیلی‌ها با تزریق واکسن کرونا مخالفند/ نتایج نظرسنجی از امریکایی‌ها

نظرسنجی صورت گرفته در برزیل که روز گذشته منتشر شد نشان می‌دهد 5 درصد برزیلی‌ها تحت هر شرایطی از دریافت واکسن کرونا خودداری می‌کنند و ۲۰ درصد دیگر از آن‌ها نیز تاکید کرده‌اند از آن استفاده نمی‌کنند. در همین حال نتایج یک نظرسنجی دیگر هم نشان می دهد تنها ۲۱ درصد از مردم امریکا با تزریق واکسن کووید-۱۹ موافق هستند.

دلایلی که اغلب شهروندان برزیلی نسبت به مصرف واکسن احتیاط می‌کنند تردید در مورد کارآیی آن و باورهای بی‌اساسی چون ترس از دستکاری ژنتیکی، کاشت تراشه با مصرف آن یا ساخته شدن واکسن با جنین‌های سقط شده بیان کرده‌اند.

این نظرسنجی Ibope متعلق به یک سازمان غیردولتی بوده و از ۱۰۰۰ نفر در سراسر این کشور نظرسنجی کرده است.

از بین کسانی که تمایلی به استفاده از واکسن ندارند، ۳۴ درصد در محدوده سنی ۲۵ تا ۳۴ سال بودند. این نظرسنجی نشان داد که ۷۵ درصد از مردم برزیل با در دسترس قرار گرفتن واکسن کرونا تمایل به دریافت آن دارند.

این نظرسنجی پس از آن انجام شده که رئیس جمهوری برزیل، جائیر بولسونارو که به طور مداوم شدت شیوع ویروس کرونا را کم اهمیت می‌داند، هفته گذشته مجدداً تأکید کرد که واکسیناسیون در برابر کرونا هنگام در دسترس بودن اجباری نخواهد بود.

بنا بر گزارش رویترز، برزیل در حال حاضر سومین رتبه جهان به لحاظ آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ و دومین جایگاه به لحاظ مرگ و میر ناشی از آن را به خود اختصاص داده است.

نتایج نظرسنجی از آمریکایی‌ها برای تزریق واکسن کرونا
 

براساس نظرسنجی انجام شده از سوی موسسه YouGov تنها حدود یک پنجم از مردم آمریکا درصورت در دسترس قرار گرفتن واکسن کروناویروس موافق تزریق واکسن این بیماری هستند.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد: اگر واکسن کروناویروس در ایالات متحده بدون هزینه در دسترس افراد قرار گیرد، ۵۸ درصد از افراد تزریق واکسن را مورد بررسی قرار می دهند اما منتظر می مانند تا تاثیر این واکسن در افراد دیگر مشخص شود.

تنها ۲۱ درصد از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی موافق هستند درصورت تولید واکسن کروناویروس این واکسن را دریافت کنند. این رقم در اواخر ماه جولای ۳۲ درصد بوده است. همچنین ۲۱ درصد تحت هیچ شرایطی موافق تزریق واکسن این بیماری نبودند که این رقم در ماه جولای ۱۷ درصد بوده است.

همچنین بیش از ۶۰ درصد از شرکت کنندگان معتقدند اگر واکسن کروناویروس در سال جاری تولید شود در ساخت آن عجله شده است. بیشتر جمهوری خواهان بر این باورند در دسترس قرار گرفتن واکسن در سال جاری یک دستاورد علمی است این درحالیست که تنها ۲۳ درصد دمکرات ها در این کشور چنین باوری دارند.

به گزارش اسپوتنیک نیوز، علاوه بر این، تنها ۵۴ درصد از مردم آمریکا به اطلاعات دقیق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در مورد کروناویروس اعتماد دارند. این آمار در ماه مارس ۸۶ درصد بوده است./ ایسنا

هشدار پزشک امریکایی برای توزیع زودهنگام واکسن کرونا در این کشور/ توزیع واکسن قبل از اثبات ایمنی خطرناک است

واکسن چینی کرونا به بیماران برزیل جواب داد/ عوارض ناچیز و مصونیت بالا

آغاز آزمایش واکسن چینی کرونا در برزیل
 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 
کپی