اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

چه کسانی برای تزریق واکسن آنفلوآنزا در اولویت هستند؟

چه کسانی برای تزریق واکسن آنفلوآنزا در اولویت هستند؟

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا و فوق تخصص بیماری‌های عفونی از زمان طلایی برای تزریق واکسن آنفلوانزا و افراد در اولویت برای تزریق این واکسن خبر داد.

دکتر مینو محرز  درباره بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوانزا، گفت: بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوانزا اواخر شهریور و اوایل مهر ماه است تا مصونیت در بدن فرد ایجاد شود و ایمنی واکسن در بدن تا اوایل بهار باقی بماند.

محرز با بیان اینکه بیماران و افراد پرخطر در اولویت تزریق واکسن آنفلوانزا هستند، کفت: به عنوان مثال افراد دارای سنین بالای ۶۵ سال، مبتلایان به بیماری های قلبی و عروقی مزمن، افرادی که بیماری زمینه ای یا نقص ایمنی دارند، افرادی که داروهای شیمی درمانی مصرف می کنند، زنان باردار، افراد مبتلا به چاقی و کادر درمان که حتما واکسن آنفلوانزا را تزریق کنند.

محرز درباره تزریق واکسن انفلوانزا از سوی عموم مردم، گفت: اگر مازاد واکسن به میزان کافی وجود داشت که با توجه به تقاضای جهانی، بعید می دانم، سایر افراد هم واکسن را تزریق کنند. در غیر این صورت اولویت تزریق با افراد پر خطر است.

محرز گفت: مردم در پاییز باید به دقت و بیش از پیش پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، شست و شوی دست ها و استفاده از ماسک را رعایت کنند.
زیرا با سرد شدن هوا، در و پنجره ها بسته بوده و تهویه هوا انجام نمی شود. در نتیجه بستر برای فعالیت ویروس هایی نظیر آنفلوانزا و کرونا فراهم‌تر است. بنابراین باید بیشتر رعایت کنند./ ایسنا

به وقت تبانی کرونا و آنفلوآنزا

نگران کمبود واکسن آنفلوانزا نباشید/ قید خرید اینترنتی را بزنید

ترکیب مرگبار کووید-۱۹ و آنفلوانزا / از واکسن آنفلوانزا چه می‌دانیم؟

همه کودکان به واکسن آنفلوانزا نیاز ندارند/ گروه‌های پر خطر در اولویت تزریق

 
کپی