اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

قرص‌های فشار خون مهارکننده کرونا

قرص‌های فشار خون مهارکننده کرونا
آرزوکیهان

آخرین یافته‌های پزشکان نشان داده است که قرص‌های فشارخون می‌تواند ویروس کرونا را مهار کرده و مانع مرگ بیمار شود.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از میرر، دو قرص ACE و ARBS قادرند تا مانع مرگ بیماران کرونایی شوند.
هر دو قرص ضد فشار خون بوده و به عنوان مهارکننده سرفه‌های خشک و مداوم و فشار خون بالا در بیماران فشار خونی و دیابت نوع ۲ و بیماران قلبی از آنها استفاده می‌شود.
در حالیکه میلیون‌ها نفر در سراسر بریتانیا از فشار خون رنج می‌برند قرص‌های آنها قادرست در صورت ابتلا به کرونا مانع مرگشان شود.
مطالعات انجام شده بر ۲۸ هزار بیمار کرونایی روشن کرد که افرادی که داروهای فشار خون بالا مصرف کرده‌‌اند احتمال از دست دادن جانشان بسیار کم بوده است.
دکتر «واسیلیوس واسیلوا» در این باره گفت: ما یک سوم از بیماران کرونایی با فشار خون بالا را پیدا کردیم و یک چهارم از آنها در حال مصرف این دو قرص بودند از آنجائی که عفونت ناشی از ویروس کرونا باعث بالا رفتن میزان فشار خون می‌شوداستفاده از این داروها سبب شد تا هم فشار خونشان تنظیم شده و هم فشاری به قلب و مغز بیماران وارد نشود و روشن شد که این دارو پیامدهای بحرانی بیمار را به میزان قابل توجهی کاهش داده و نقش محافظتی داشته است.
این در حالی است که پزشکان در ماه مارس درباره خطرات احتمالی این داروها با ویروس کرونا هشدار داده بودند.
دکتر «واسیلیوس» از دانشکده پزشکی نورویچ در این باره گفت: می‌دانیم که بیماران قلبی – عروقی به شدت در مقابل کرونا و عفونت شدید در خطر هستند اما در شروع همه گیری این نگرانی وجود داشت که داروهای خاص برای فشار خون بالا نتایج بدی روی بیماران قلبی – کرونایی داشته باشد. به همین دلیل شروع به آزمایش کردیم.
وی افزود: بنابراین ما نتایج تاثیر دارو را بر بیماران کرونایی با فشار خون بالا بررسی کردیم. این بررسی‌ها شامل میزان مراقبت‌های ویژه، یا بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر بود و در نهایت روند بهبودی افراد را در میان افرادی که داروهای فشار خون مصرف می‌کردند و آنهایی که مصرف نمی‌کردند را بررسی کردیم و از آنجا که جهان تلاش می‌کند تا موج دوم کرونا را کنترل کند نتایج بسیار حائز اهمیت بود. با وجودی که تاثیر داروها و مکانیسم عملکرد داروها می‌تواند در افراد متفاوت باشیم اما نتایج روشن کرد که افرادی که دارو را مصرف کرده بودند از کرونا جان سالم بدر برده اند.

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی