اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پشت صحنه‌ِ «جدایی نادر از سیمین» در شبکه مستند

پشت صحنه‌ِ «جدایی نادر از سیمین» در شبکه مستند

جدیدترین قسمت از برنامه «نردبان»، ضمن بررسی مستندهای مرتبط با موضوع کودتای ۲۸ مرداد، به گفت‌وگو با کارگردانِ «صحنه‌هایی از یک جدایی» خواهد پرداخت.

هفتمین قسمت از فصل جدید برنامه تلویزیونی «نردبان»، امشب جمعه ۳۱ مرداد روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

این قسمت از برنامه «نردبان»، با ورود به پرونده مستندهای با موضوع کودتای ۲۸ مرداد، دو مستند «آقای نخست وزیر» به کارگردانی محمدرضا امامقلی و «محاکمه مصدق» به کارگردانی احسان عمادی را مورد نقد و بررسی قرار خواهد داد. در این بخش از برنامه، سیداحسان عمادی در گفت‌وگو با حامد شکیبانیا، ضمن توضیح درباره مستند خود، از کاربرد عکس در فیلم مستند سخن گفته و محمدرضا امامقلی نیز در گفت‌وگویی دیگر، از دغدغه‌های تهیه آرشیو در فیلم مستند صحبت خواهد کرد. امید بلاغتی این دو فیلم مستند را نقد و بررسی می‌کند.

در بخش دیگر برنامه، وحید صداقت که این روزها مستند «صحنه‌هایی از یک جدایی» را روی پرده دارد، با حضور در «نردبان»، روبه‌روی دوربین شبکه مستند خواهد نشست.

مستند «صحنه‌هایی از یک جدایی» در آستانه دهمین سال ساخت فیلم «جدایی نادر از سیمین» آماده نمایش شده و به زوایای پنهان این فیلم می‌پردازد؛ این اثر، روایتی از شکل‌گیری ایده، فیلمنامه، انتخاب بازیگران و بازتاب‌های جهانی این فیلم است و تصاویری از فیلم و پشت‌صحنه با روایت اصغر فرهادی و گفت‌وگوهایی از مایک لی، ژان کلود کریر و ابراهیم گلستان را دربرمی‌گیرد.

«نردبان»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که تلاش می‌کند فیلم و عکاسی مستند را به علاقه‌مندان آموزش دهد. این برنامه با اجرای محمد (حامد) شکیبانیا، کارگردانی و تهیه‌کنندگی اصغر احمدپور و فاطمه بوربور با آیتم‌هایی متنوع، جمعه‌ها ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه مستند می‌رود و بازپخش آن، شنبه‌ها ساعت ۱۵ است./ روابط عمومی شبکه مستند

کپی