اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پرویز فتاح: عذرخواهی می‌کنم

پرویز فتاح: عذرخواهی می‌کنم

پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان که سخنان اخیرش درباره املاک بنیاد مستضعفان جنجالی شده بود، عذرخواهی کرد. او امروز در حاشیه بازدید از ساختمان پلاسکو گفت: افراد و سازمان‌هایی که اسم بردم از املاک استفاده شخصی نداشته‌اند. خطای بنده بود که خیلی کوتاه و تیتروار نام بردم. فرصتِ باز کردن مسأله نبود. اطلاعات بنده ناقص اعلام شد و جانب انصاف را رعایت نکردم. من در محضر خدا و مردم از همه آن بزرگواران، مخصوصا برادر عزیزم حداد عادل عذرخواهی می‌کنم.

گفتنی است پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان شامگاه 18 مرداد در برنامه تلویزیونی مدعی شده بود برخی از دارایی‌ها و املاک بنیاد در اختیار مسئولان سابق و فعلی است و در این راستا از معصومه ابتکار، شهیندخت مولاوردی، غلامعلی حداد عادل، محمود احمدی‌نژاد، بنیاد باران، ارتش و سپاه نام برده بود.
از آن روز به بعد، شخصیت‌هایی که از سوی فتاح نام برده شدند، از طرق گوناگون از جمله انتشار اطلاعیه و بیانیه سخنان او را تکذیب کرده یا توضیحات تکمیلی ارائه داده بودند. دیروز نیز غلامعلی حداد عادل با انتشار یک پیام ویدئویی به ادعاهای فتاح درباره «مدرسه فرهنگ» پاسخ داد. او تأکید کرد: پرویز فتاح با بردن نام او و مدرسه فرهنگ، 2 شبهه ایجاد کرده است؛ نخست اینکه «در سال‌های گذشته هرج و مرج کاملی بر بنیاد حاکم بوده و حالا فتاح فرشته نجات شده است» و در ثانی «حدادعادل برای مدرسه شخصی خود به املاک متعلق به مستضعفان دست‌اندازی کرده است.»
شهیندخت مولاوردی و معصومه ابتکار معاونان سابق و فعلی امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز به اظهارات پرویز فتاح- رئیس بنیاد مستضعفان درباره بازپس‌گیری یکی از املاک بنیاد که در اختیار مرکز مطالعات زنان بود، واکنش نشان دادند و آن را تکذیب کردند. علاوه بر ارتش که سخنان فتاح را تکذیب کرد، دفتر محمود احمدی نژاد نیز در واکنش با بیان اینکه « تا کنون از سمت بنیاد مستضعفان هیچ درخواستی برای تخلیه ارائه نشده است» تاکید کرد: « با این حال آمادگی داشته و داریم که ساختمان مذکور را تخلیه نماییم و خواهیم کرد. کافی بود مسئولین مربوطه درخواست خود را مستقیماً به این دفتر اعلام می‌نمودند.»
 
کپی