اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دیدار دستیار ارشد وزیر خارجه ایران با «بشار اسد»

دیدار دستیار ارشد وزیر خارجه ایران با «بشار اسد»

در دیدار دستیار ارشد وزیر خارجه ایران در امور سیاسی با رئیس‌جمهور سوریه درباره آخرین تحولات این کشور بحث و تبادل‎‌نظر شد.

«علی اصغر خاجی» دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور سیاسی که امروز (دوشنبه) وارد سوریه شده با رئیس‌جمهور این کشور «بشار اسد» دیدار کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، در این نشست درباره آخرین تحولات سوریه و نیز تحولات مربوط به روند سیاسی با نزدیک شدن موعد نشست کمیته قانونی اساسی سوریه در ژنو بحث و رایزنی شد که دو طرف دیدگاه‌های مشترکی داشتند.

بشار اسد تأکید کرد: علیرغم آنکه برخی تلاش می‌کنند این کمیته را از وظایف و اهدافی که برای آن تشکیل شده، منحرف کنند و سازوکار اجرایی آن را تغییر دهند اما سوریه به این مسیر ادامه می‌دهد.

در ادامه این نشست درباره راه‌های تقویت همکاری میان دو کشور برای مقابله با محاصره تحمیل شده آمریکا و متحدان آن علیه سوریه و گزینه‌های ممکن برای مقابله با آن رایزنی شد.

همچنین طرف ایرانی در دیدار مذکور به ملت و دولت سوریه برگزاری انتخابات پارلمانی اخیر را تبریک گفت.

دستیار ارشد وزیر خارجه ایران  پیش‌تر «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه دیدار و درباره تحولات سیاسی و اوضاع منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد.

دیدار با وزیر خارجه سوریه

دستیار ارشد وزیر خارجه ایران در امور ویژه سیاسی که به سوریه سفر کرده است با وزیر خارجه این کشور دیدار کرد.

«علی اصغر خاجی» دستیار ارشد وزیر خارجه ایران در امور ویژه سیاسی امروز دوشنبه با «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه دیدار و درباره تحولات سیاسی و اوضاع منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد.

وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای که در صفحه رسمی آن در فیس‌بوک قرار گرفت، با اعلام این خبر افزود که در این دیدار تحولات سیاسی و اوضاع منطقه‌ای و بین‌المللی بررسی شد و دو طرف به تبادل دیدگاه درباره مسائل منطقه‌ای پرداختند.

---

در این دیدار همچنین روابط دوجانبه بررسی شد و دو طرف از پیشرفت مستمر در روابط راهبردی دو کشور در زمینه‌های مختلف ابراز خرسندی کرده و بر ضرورت تبادل تجربیات و توانمندی‌های دو کشور به منظور تقویت توان ملت‌های دو کشور برای مقابله با چالش‌های مشترک ، عبور از مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا و پیآمدهای تروریسم اقتصادی تحمیلی آمریکا و متحدان آن، تأکید کردند.

دو طرف همچنین درباره استمرار هماهنگی و رایزنی بین دو کشور درباره تحولات توافق کردند./فارس

کپی