اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پوشش هزینه درمان کرونا در بیمه سامان

پوشش هزینه درمان کرونا در بیمه سامان

بیماری کرونا که ناشی از ویروس کرونا هست، از ابتدای سال 2020 تمام دنیا را تحت الشعاع خود قرار داده است و در تمام جوامع، بیماری کووید 19 ناشی از این ویروس به عنوان اصلی ترین مسئله شناخته شده است. متأسفانه در کشور ایران هم از همان ابتدای شیوع این بیماری، همه گیری آغاز شده و رعایت پروتکل های بهداشتی و استرس و نگرانی ناشی از این ویروس، مسائل دشواری را پیش روی ایرانی ها قرار داده است.

به هر حال به دلایل مختلف دولت مجبور شده است که علیرغم آمار ابتلای به کرونا و مرگ و میر ناشی از آن، بازگشایی مشاغل را در دستور کار خود قرار دهد. این مسئله در کنار ساده انگاری برخی از هموطنان از بیماری کرونا، منجر به افزایش آمار ابتلا و فوتی در کشور شده و بسیاری از خانواده ها را عزادار نموده است.

اولین دغدغه افرادی که مجبور به فعالیت در اجتماع هستند و قرنطینه خانگی برای آن ها مقدور نیست، چگونگی رعایت پروتکل های اجتماعی است که از استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی با دیگران و پرهیز از حضور در اماکن عمومی گرفته تا ضدعفونی وسایل در محل کار و منزل و ایجاد ساز و کارهای الکترونیکی به جای مراجعات حضوری به مراکز مختلف، هر چند ناشی از ترس بوده اما باعث حفظ سلامتی افراد می شود.

اما در جامعه ای که تعدادی از افراد به خوبی این پروتکل ها را رعایت نمی کنند و ساده انگاری و سهل انگاری می کنند، به مسافرت های تفریحی غیر ضروری می روند، از ماسک استفاده نمی کنند، فاصله اجتماعی را با دیگران رعایت نمی کنند، و به راحتی و بدون حفاظت در اماکن عمومی تردد می کنند، در برخی موارد باعث ابتلای دیگر هموطنان به این بیماری می شوند.

اما سوال مهم این است که در صورتی که شخصی به این بیماری مبتلا شد، چه کاری باید انجام دهد تا کمترین آسیب ممکن را ببیند؟

در برخی از افراد بیماری کرونا به شکل حاد خود را نشان می دهد و همین مسئله ایجاب می کند که شخص تحت مراقبت های پزشکی در مراکز درمانی و بیمارستان ها قرار گیرد. اما نیک میدانیم که حضور در بیمارستان، نیازمند پرداخت هزینه های درمانی هست. همچنین به وضوح می دانیم که در بیمارستان های خصوصی و تخصصی، به مراتب رسیدگی بهتر و خدمات بهتری به بیماران داده می شود که معمولاً هزینه های زیادی هم در بر دارد.

بنابراین لازم است که به هزینه های احتمالی بیماری کرونا فکری کرد. چرا که داشتن دفترچه درمانی هم به تنهایی قادر به پوشش دادن هزینه های بستری در بیمارستان به دلیل کرونا نخواهد بود.

در این بین خوشبختانه توسط شرکت بیمه سامان، بیمه نامه ای تدوین شده به نام بیمه حوادث کرونا که شما با تهیه این بیمه نامه هم می توانید هزینه های پزشکی ناشی از بستری در بیمارستان را دریافت کنید. همچنین در برخی از طرح ها شما امکان دریافت غرامت روزانه بستری در بیمارستان را هم خواهید داشت. در بیمه کرونا سامان همچنین در صورت فوت بیمه شده، مبلغی به عنوان سرمایه فوت به بازماندگان پرداخت خواهد شد.

اما نکته مهم در تهیه این بیمه نامه این است که شما قبل از اینکه به بیماری مبتلا شوید، باید نسبت به خرید بیمه کرونا اقدام کرده باشید. و حداقل 14 روز هم از مدت این بیمه نامه باید گذشته باشد تا بتوانید از این بیمه استفاده کنید. بنابراین استفاده از بیمه کرونا سامان نیازمند یک واقع بینی و آینده نگری است. کرونا در کمین است و به غیر از درد، هزینه هم دارد. باید از الان فکری به حال هزینه های آن بکنید. برای شما سلامتی آرزو می کنیم.

کپی