اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

حمایت شهرداری مشهد از کادر درمانی فعال در خط مقدم مبارزه با کرونا

حمایت شهرداری مشهد از کادر درمانی فعال در خط مقدم مبارزه با کرونا

طرح دوفوریتی حمایت از کادر درمانی فعال در خط مقدم مبارزه با کرونا به تصویب رسید.

امروز، ۲۰ مرداد ماه، در صدویکمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد لایحه دوفوریتی حمایت از کادر درمانی فعال در خط مقدم مبارزه با کرونا با ۱۵ رای به تصویب رسید.

احمد نوروزی، رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد، در خصوص این لایحه اظهار کرد: ۶ ماه از شیوع کرونا گذشته و شرایط فعلی حساس‌تر خواهد بود. مهم‌ترین نکته این بیماری این است که ابتدا کنترل می‌شود اما بعد از رعایت نکردن مردم تلفات سختی را ایجاد می‌کند.

وی افزود: کادر درمانی و پزشکان به صورت کامل در حال کار هستند. در روزهای ابتدایی گروه‌های جهادی برای این کار ایجاد شد اما این مساله به تدریج در حال کم شدن بوده و نیاز است که شهرداری در این زمینه پیشگام شود. پرسنل بهشت رضا در آخر خط کرونا هستند که باید از آن‌ها یاد شود.

در متن این لایحه آمده است «شهرداری مشهد مقدس مکلف می‌گردد در راستای انجام رسالت اجتماعی خود با هدف ارتقای سلامت جامعه جهت حمایت و پشتیبانی از کادر درمانی فعال در خط مقدم مبارزه با کرونا در شهر مشهد مقدس، نسبت به تهیه آمار دقیق این عزیزان اقدام و پیشنهادات خود، جهت تقدیر و تشکر از آنان و خانواده شهدای مدافع سلامت را به شورای اسلامی شهر ارائه نمایند».

در ادامه جلسه اصلاح مصوبه مجوز انعقاد تامین ۲۰۰۰ دستگاه دوچرخه و لوازم یدکی آن با ۱۲ رای موافق و یک رای ممتنع به تصویب رسید.

مجتبی بهاروند، رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد، در خصوص این لایحه تصریح کرد: در سال ۹۱ کار خوبی در شهر مشهد نسبت به دوچرخه‌های اشتراکی انجام شد و معاونت حمل‌ونقل نیز تلاش‌های خوبی انجام داد. بنا شد سرمایه‌گذار ۲۰۰۰ دوچرخه تامین کند اما با توجه به نرخ دلار و نوسانات، تعداد دوچرخه و لوازم‌های یدکی آن تقلیل یافت.

در متن این لایحه آمده است «ماده واحده: مصوبه شماره ۲۴۵۰۵/۹۸/۵/ش مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ با موضوع مجوز انعقاد قرارداد تامین ۲۰۰۰ دستگاه دوچرخه و لوازم یدکی آن مطابق بندهای زیر اصلاح شد:


۱. تعداد ۲۰۰۰ دستگاه دوچرخه به ۱۲۰۰ دستگاه دوچرخه و لوازم یدکی از ۲۰۰ دستگاه به ۱۲۰ دستگاه تقلیل پیدا می‌کند.
۲. پیوست شماره یک قرارداد(مشخصات فنی دوچرخه) مطابق مشخصات پیوست(مهر شده توسط شورای اسلامی شهر) اصلاح شد.
۳. شهرداری مشهد مقدس مکلف است نسبت به اصلاح قرارداد و پیوست‌های مربوطه مطابق اصلاحات این مصوبه اقدام نماید.
۴. به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود، در صورت نوسان قیمت‌ها نسبت به اعمال تغییر در تعداد دوچرخه و لوازم یدکی مربوط به آن در سقف ۴۰ میلیارد ریال اقدام نماید».

همچنین در این جلسه لایحه دو فوریتی معرفی عامل ذی‌حساب اول معاونت اقتصادی با ۱۴ رای موافق به تصویب رسید.

احمد نوروزی، رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد، در خصوص این لایحه عنوان کرد: آقای اژدری به خوبی در این سمت کار می‌کردند و شهرداری نیروی خوبی را در معاونت اقتصادی از دست داد.

در متن این لایحه آمده است «ماده واحده با عنایت به انتصاب آقای مهدی حاتمی به عنوان سرپرست معاونت و سازمان اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری مشهد مقدس، تعیین وی به عنوان عامل ذی‌حساب اول ویژه حوزه معاونت اقتصادی برای عضویت در کمیسیون عالی معاملات و کمیسیون‌های مندرج در آیین‌نامه مالی و معاملاتی شهرداری به صورت مستقل مورد موافقت قرار گرفت.

تبصره - از تاریخ ابلاغ قانونی این مصوبه، مصوبه شماره ۵۴۶۱/۹۸/۵/ش مورخ ۱۳۹۸/۴/۴ لغو می‌شود»./ ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی