اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر: غدیر زنده کننده، نگهدارنده و استمرار بخش حقیقت دین است

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر: غدیر زنده کننده، نگهدارنده و استمرار بخش حقیقت دین است

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر با انتشار پیامی عید سعید غدیر خم را به کارکنان، امدادگران، جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر تبریک و تهنیت گفت و غدیر را زنده کننده، نگهدارنده و استمرار بخش حقیقت دین دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر، متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین معزی، بدین شرح است:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا

واقعه غدیر ادامه نبوت در مسیر امامت و ولایت است. این روز مبارک مهم‌ترین فراز تاریخ اسلام و آیت بی‌نظیری در تجلی امر الهی در هدایت جامعه بشری است.

این رویداد عظیم، پیوند امتداد رسالت است و توجه دادن به موضوع ولایت که جانمایه این دو است. هدایت جامعه جز با تمسک به ولایتی که از سوی خدا تعیین گردیده راه به سعادت و رستگاری نمی‌برد. غدیر زنده کننده و نگه دارنده و استمرار بخش حقیقت دین است. ریشه تمام فضیلت‌ها، شرافت‌ها، ارزش‌ها، مبدا و منشا همه ایثارگری‌های تاریخ در دل غدیر نهفته است.

بشریت، امروز نیازمند فرهنگی است که در آن غمخواری و دردمندی با همه انسان‌ها توصیه و تاکید می‌شود. در نگاه علی علیه‌السلام افراد بشر یا هم‌کیش ما هستند یا هم‌نوع و در هر حال با قلبی پر از مهربانی با آنها باید رفتار کرد.

محروم ماندن بشر از ولایت امیرمومنان یعنی زیان از بهره‌مندی از معارف والا و تربیت بر اساس گوهر ارزشمند دین.

ترویج و بزرگداشت غدیر ، تعطیم کرامت انسان و نگاه کریمانه به جامعه بشری است.

این واقعه عظیم را نباید تنها در یک روز از سال یادآوری و گرامی داشت بلکه باید به عنوان یک سرمشق و ایده در اشکال و موضوعات مختلف در تمامی طول سال و در تمامی عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی زندگی جاری و ساری گشته و ازمحتوای آن درس گرفت.

اینجانب فرارسیدن این عید سعید را خدمت تمام مسلمین جهان و ملت سرافراز و ولایت مدار ایران اسلامی، خصوصا کارکنان، داوطلبان، امدادگران و جوانان جمعیت هلال احمر که درماه‌های گذشته خالصانه در مقابله با شیوع ویروس کرونا مجاهدت داشته و در رزمایش‌ها مواسات و همدلی مومنانه فعالیت نموده‌اند، تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.»    

کپی