اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پلمب ۳۵۴ نانوایی متخلف به‌دلیل عدم رعایت توصیه‌های بهداشتی

پلمب ۳۵۴ نانوایی متخلف به‌دلیل عدم رعایت توصیه‌های بهداشتی

​​​​​​​رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۳۵۴ نانوایی متخلف در مناطق زیر پوشش دانشگاه به دلیل رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی در مقابله با بیماری کرونا پلمب شده‌اند.

محمد باباخانی اظهار کرد: از زمان شروع طرح نظارت بهداشتی ضدکرونایی تاکنون تعداد دو هزار و ۹۰۰ نانوایی در خراسان رضوی که عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کنترل کرونا را داشته‌اند، از سوی بازرسان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اخطار گرفته‌اند و در صورت تکرار برخوردهای شدیدتری صورت می‌پذیرد.

رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: صدور این اخطاریه‌ها برای نانوایی‌های متخلف حاصل حدود ۲۸ هزار نوبت بازدید از نانوایی‌های سطح شهر مشهد و ۱۲ شهرستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قالب طرح بسیج مبارزه با کرونا از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تاکنون بوده است.

وی با بیان اینکه نانوایان متخلف به مراجع قضائی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: از ابتدای شروع طرح تاکنون تعداد ۷۲۱ نانوایی متخلف در مناطق زیر پوشش دانشگاه به دادگاه معرفی شده و تعداد ۳۵۴ نانوایی دیگر نیز به دلیل رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی در مقابله با بیماری کرونا پلمب شده‌اند.

باباخانی تصریح کرد: در حال حاضر حدود چهارهزار نانوایی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت دارند که به‌صورت مستمر تحت نظارت و بازرسی قرار دارند و چنانچه عدم رعایت اصول بهداشتی در نانوایی که یکی از محل‌های انتقال ویروس کرونا به شمار می‌رود مشاهده شود برخورد قانونی با متخلفان آن نانوایی صورت می‌پذیرد.

وی تاکید کرد: بر اساس دستورالعمل‌های تعیین شده پرداخت هزینه نان با استفاده از کارت‌خوان و صرفاً توسط خود مشتری باید انجام شود و از سوی دیگر در هر نانوایی باید یک فروشنده برای دریافت وجه نقد به کار گرفته شود و این فرد به هیچ عنوان نباید در حوزه‌های تهیه و توزیع نان در تماس و ارتباط مستقیم باشد.

رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه این مجموعه در زمینه حفظ سلامت مردم که مهمترین وظیفه و مسئولیتش است با هیچ کسی تعارف ندارد، گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در حوزه نانوایی‌ها موضوع را به شماره‌های ۱۹۰ و ۱۹۱ اطلاع‌رسانی کنند تا بلافاصله مورد پیگیری قرار گرفته و با متخلفان برخورد قانونی پذیرد.

/مهر
 

کپی