اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:

مدارس تحت هر شرایطی ۱۵ شهریور ماه بازگشایی می شوند

مدارس تحت هر شرایطی ۱۵ شهریور ماه بازگشایی می شوند

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که مدارس تحت هر شرایطی ۱۵ شهریورماه بازگشایی می شوند، گفت: تأمین سلامت دانش آموزان و همکاران فرهنگی خط قرمز آموزش و پرورش استان در زمان بازگشایی مدارس است.

"احمد اسکندری نسب" در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش استان کرمان مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، خاطر نشان کرد: هر اقدامی در حوزه نظام تعلیم و تربیت باید بر محور پژوهش محوری، آینده نگری و استدلال منطقی و متناسب با فرصت ها و تهدید ها باشد.

وی با اشاره به ابهامات ناشی از شیوع ویروس کرونا در جهان اظهار کرد: مدارس ۱۵ شهریورماه به شکل رسمی بازگشایی می شوند و باید با توجه به شیوع ویروس کرونا پیش فرض های مختلفی برای بازگشایی طراحی و تدوین شود.

اسکندری نسب با اشاره به پراکندگی و شرایط مختلف بومی و فرهنگی در استان کرمان تاکید کرد: هر مدرسه باید متناسب با شرایط دانش آموزان برنامه ویژه ای برای بازگشایی مدارس طراحی کند تا دانش آموزی در شرایط فعلی از تحصیل بازنماند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: مدیران و روسای آموزش و پرورش باید فعالیت های آموزشی و پرورشی را به صورت انفرادی، مدرسه به مدرسه، محله به محله و منطقه ای دنبال کنند.

اسکندری نسب از آموزش و پرورش به عنوان مهمترین و حساس ترین نهاد اجتماعی کشور نام برد و افزود: در زمینه بازگشایی مدارس نیازمند تعامل، همکاری و همدلی همه ی مردم و نهاد های دولتی و  غیر دولتی هستیم.

وی با بیان این که پروژه مهر، نماد تحول، همدلی و هم افزایی است گفت: بازگشایی مدارس بزرگترین رویداد اجتماعی کشور است./ ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی