اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

انتشار دنباله رمان «گرگ و میش» پس از ۱۲ سال

انتشار دنباله رمان «گرگ و میش» پس از ۱۲ سال

«خورشید نیمه‌شب» جدیدترین کتاب از سری رمان‌های فانتزی- تخیلی «گرگ و میش»، پس از ۱۲ سال انتظار سرانجام منتشر شد.

به گزارش روزنامه گاردین، با گذشت ۱۲ سال از زمانی که استفانی میر رمان‌نویس ۴۶ ساله آمریکایی انتشار کتاب جدید از مجموعه گرگ و میش را تا مدت نامعلوم متوقف کرد، این کتاب سرانجام دیروز منتشر شد و در همین مدت کوتاه فروش خوبی داشت.

این کتاب خورشید نیمه شب (Midnight Sun) نام دارد و برخلاف دیگر کتاب‌های سری گرگ و میش که از زبان بلا سوان روایت می‌شدند، این بار داستان را از زاویه دید ادوارد کالن خون‌آشام بازگو می‌کند.

خورشید نیمه‌شب اول قرار بود در سال ۲۰۰۸ منتشر شود اما پس از آن که نسخه آنلاین آن به صورت غیرقانونی بر روی اینترنت قرار گرفت، برنامه‌ها برای انتشار آن لغو شد. میر انتشار این نسخه را نقض حقوق خود به عنوان یک نویسنده و یک انسان دانست و دست از تکمیل آن برداشت.

این کتاب به فاصله کوتاهی از انتشار به یکی از پرفروش‌ترین‌های آمازون در انگلیس تبدیل شده و در آمریکا هم با اقبال خوانندگان مواجه شده است. 

خورشید نیمه شب ۱۵ سال پس از انتشار اولین رمان از مجموعه گرگ و میش به بازار می‌آید. این مجموعه پرطرفدار که به ترتیب از چهار رمان به نام‌های گرگ و میش، ماه نو، خسوف و سپیده‌دم تشکیل شده است، مخاطب را به سفر در دنیای پیچیده خون‌آشامان و گرگینه‌ها دعوت می‌کند. اقتباس سینمایی این مجموعه از رمان‌های تخیلی با بازی رابرت پتینسون و کریستین استوارت نیز با اقبال گسترده مخاطبان در جهان مواجه شد.

مجموعه رمانهای گرگ و میش را فرشید قهرمانی و مهدی امینی به فارسی ترجمه کرده‌اند./ایرنا

کپی