اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

خبری بد برای علاقه‌مندان به "اندروید وان"

خبری بد برای علاقه‌مندان به "اندروید وان"

ما خبر‌های بدی را برای دوستداران اندروید وان داریم، زیرا شیائومی برنامه اندروید وان را کنار خواهد گذاشت. سری Mi A. این شرکت محبوبیت زیادی در بازار غربی پیدا کرده است چرا که قیمت نسبتا مناسبی دارد. اما به نظر می‌رسد خبری از اندروید وان در سری جدید MI A۴ نخواهد بود.

 این خبری جدی است که شیائومی دیگر گوشی‌های اندروید وان را تولید نمی‌کند، و اندروید وان از سری Mi A. محو می‌شود.

اندروید وان یک استاندارد فنی سخت‌افزار و نرم‌افزار است که از سوی گوگل جهت فراهم کردن تجربه کاربری پایدار و بهبود امنیت از طریق به‌روزرسانی‌های چندباره و گوگل پلی پروتکت انجام می‌شود. اندروید وان در ۲۰۱۴ روانه بازار شد و تمرکز خود را بر روی دستگاه‌های سطح ورودی برای بازار‌های نوظهور قرار داد، ولی بعد‌ها به برنامه اصلی گوشی همراه گوگل تبدیل شد.

اکنون شرکت شیائومی به عنوان یکی از مصرف کنندگان اصلی اندروید وان، رسما تأیید کرده است که دیگر گوشی‌های دارای اندروید وان را منتشر نمی‌کند، که به نوبه خود به معنای عدم وجود Mi A۴ خواهد بود. تا این لحظه هیچ دلیل مشخصی برای قطع دسترسی به اندروید وان ذکر نشده است، اما به نظر می‌رسد که شیائومی هنگام ارائه به روزرسانی در این تلفن‌ها با این نرم افزار با مشکلاتی جدی روبرو بوده است. به طور معمول نیز به روزسانی‌های اندروید وان دیرتر از حد معمول روانه بازار می‌شود.

با توجه به این که موتورولا از آخرین نسخه اندروید وان، فاصله گرفته است؛ بنابراین HMD به عنوان تنها سازنده اصلی، که هنوز اندروید وان را اجرا می‌کند، شناخته می‌شود./انتخاب

کپی