اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبر داد

وضعیت بحرانی در سایه غفلت از کرونا

وضعیت بحرانی در سایه غفلت از کرونا

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: وضعیت بحرانی و قرمز در اردبیل در حالی آزاردهنده به نظر می‌رسد که همچنان با غفلت شهروندان کرونا به شکل مرگبار در این دیار جولان می‌دهد.

شهرام حبیب‌زاده ۱۱ مرداد در جلسه ستاد کرونای استان اردبیل اظهار کرد: آمار بستری‌ها و مراجعین به مراکز بیمارستانی به ویژه اورژانس در 24 ساعت گذشته روبه ازدیاد گذاشته است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل وضعیت قرمز و بحرانی اردبیل و روند صعودی مبتلایان به کووید – 19 را یادآور شد و بیان کرد: مردم استان متوجه باشند که کادر درمانی زیر فشار سختی است و بیش از این نباید به این مجموعه پرتلاش در خط مقدم مبارزه با کرونا فشار آورد.
حبیب‌زاده با تاکید بر ضرورت جدی گرفتن توصیه‌های بهداشتی گفت: هرگونه غفلت در این باب فشار کادر درمانی را افزون‌تر خواهد کرد.
وی تصریح کرد: همچنان برخی از شهروندان از ماسک و سایر دستورالعمل‌های بهداشتی غفلت کرده‌اند که امیدواریم با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، شستن مرتب دست و همچنین ماسک زدن مداوم به ویژه در مکان‌های شلوغ از گسترش این بیماری جلوگیری کنیم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: براساس دستورالعمل ستاد کرونا در روزهای منتهی به ماه محرم برگزاری هرگونه تجمع آن هم در فضاهای مسقف ممنوع است و در استان در این ایام هیچ همایش و گردهمایی برگزار نمی‌شود.
اما در اردبیل و در شرایطی که کرونا اوج گرفته هشتمین نوزاد از مادر کرونایی در این شهر به دنیا آمد که به گفته پزشکان حال عمومی این کودک که مادر او به بیماری کرونا گرفتار است، مساعد گزارش شده است./ ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی