اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
استاندار اردبیل:

عزاداری خانگی در اردبیل ممنوع است

عزاداری خانگی در اردبیل ممنوع است

استاندار اردبیل گفت: در آستانه ماه محرم هرگونه برگزاری مراسم عزاداری در خانه‌ها که به اجتماع و تراکم حضور مردم منجر شود، ممنوع است.

اکبر بهنامجو ۱۱ اردیبهشت در جلسه ستاد مبارزه با کرونا در اردبیل اظهار کرد: براساس شیوه‌نامه‌های ابلاغی ستاد ملی کرونا و تصمیمات استانی آئین‌های عزاداری ماه محرم برگزار خواهد شد و تخطی از این مقررات از هیچ کس قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه تبلیغات اسلامی مسئولیت ابلاغ این دستورالعمل‌ها را به هیئت‌های مذهبی، مساجد و حسینیه‌ها برعهده دارد، خاطرنشان کرد: در عین عرض ارادات به محضر سیدالشهدا(ع) تلاش خواهیم کرد تا با توجه به شرایط کرونایی مراسم ماه محرم به دور از تجمع متمرکز به ویژه در مکان‌های سرپوشیده و با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی انجام شود.
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه وضعیت اردبیل و اکثر شهرهای استان از حیث شیوع کرونا وضعیت بغرنجی است، گفت: ما آثار خوب ماسک زدن مردم و رعایت موازین بهداشتی را در دو هفته اخیر در آینده شاهد خواهیم بود که به کاهش شیوع این بیماری کمک خواهد کرد.
بهنامجو تصریح کرد: در ماه ذیحجه و محرم اگر از حضور در مکان‌های پرتجمع و همچنین فضاهای سرپوشیده خودداری کنیم و در کنار آن با ماسک زدن و شستن مرتب دست پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم در ماه‌های آینده با کمترین آسیب این دوران سخت را نیز سپری خواهیم کرد.
وی به تعطیلی 110 واحد متخلف در شهر اردبیل در روزهای گذشته اشاره کرد و گفت: این واحدها به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در ایام کرونا تعطیل شده‌اند که اغلب آنها قلیان‌سراها، تالارها و مجموعه‌های پذیرایی و خبازی بوده است.
استاندار اردبیل افزود: ما در شرایطی تدابیر لازم را با همکاری مردم به کار گرفتیم تا در دو ماه تابستان به مهار این بیماری موفق شده تا با کمترین نگرانی در پائیز امسال بتوانیم با انجام مراقبت‌های لازم شرایط مساعدی را تجربه کنیم./ ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی