اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

وضعیت فارس همچنان قرمز است

وضعیت فارس همچنان قرمز است

روزهای ابتدایی شیوع کروناویروس، بارها نام استان فارس و خصوصا شهر شیراز به عنوان نقاطی که عملکرد موفقی در کنترل این بیماری و قطع زنجیره شیوع داشته، در اخبار منعکس شد؛ اما در یک ماه اخیر، رنگ وضعیت فارس به سرخی گرائیده است، رنگی که نشان از وخامت شرایط مرتبط با شیوع کووید۱۹ دارد.

طی یک هفته گذشته، برای نخستین بار اخباری حاکی از بستری شدن پزشکان و پرستان و تاثر برانگیزتر از آن درگذشت برخی از کادر درمان بیمارستان‌های شیراز، در میان تیترهای خبری قرار گرفت و مثبت شدن آزمایش برخی خبرنگاران و فعالان رسانه و افزایش شمار مبتلایان در میان کارکنان دستگاه‌های مختلف، هر کدام در جای خود اهمیت توجه به هشدارها را نشان می‌داد.

تداوم جولان کروناویروس در حالیست که اکثر شهروندان استفاده از ماسک را به عنوان یک ضرورت هنگام تردد در مکان‌های عمومی، فراموش نکرده‌اند اما برخی از اقدامات نظیر مراقبت‌های لازم هنگام بازگشت به منزل و ضدعفونی کردن لوازم و وسایلی که با خود به خانه می‌برند، اندکی کمرنگ شده است.

از دیگر سو، همچنان اخباری در خصوص برگزاری میهمانی‌ها و دورهمی‌های خانوادگی و کم‌توجهی به الزامات بهداشتی در تهیه و صرف غذا خارج از منزل و گردش و تفریح گروهی و خانوادگی در اماکن سرپوشیده و سرباز، شنیده می‌شود و موارد متعددی از بی مبالاتی در هر شهر و دیاری، دیده می‌شود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز وضعیت استان فارس به لحاظ شیوع و بروز ویروس کرونا را همچنان قرمز اعلام و اضافه کرد: با توجه به آمارها، خوشبختانه شاهد کند شدن سیر صعودی شیوع بیماری هستیم و امیدواریم با همراهی و همکاری مردم، وارد فاز کاهش تعداد مبتلایان و فوت شدگان باشیم./ ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی