اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

واگذاری و تغییر مدیریت کوه دماوند غیرقانونی است

واگذاری و تغییر مدیریت کوه دماوند غیرقانونی است

معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع‌زیستی سازمان حفاظت محیط زیست توضیحاتی را درباره ماجرای وقف دماوند ارائه کرد.

کیومرث کلانتری با بیان اینکه پشتوانه حفظ محیط‌ زیست، مردم و افکار عمومی هستند، افزود: از حساسیت مردم در خصوص کوه دماوند، به عنوان نماد ملی کشور و مهم‌ترین اثر طبیعی ثبت شده ملی صمیمانه تشکر می کنم.

وی با تاکید بر اینکه دماوند امانتی است که باید به نسل‌های آینده تحویل دهیم، تصریح کرد: این قله در سال ۱۳۸۱ و از ارتفاع بیش از ۴۵۰۰ متر، به عنوان اثر ملی ثبت و در روزنامه رسمی منتشر شده است و هرگونه واگذاری و تغییر مدیریت آن فاقد توجیه قانونی است.

کلانتری ابراز امیدواری کرد که با حضور بیش از پیش مردم در عرصه حفظ محیط زیست‌ کشور، شاهد تحقق روزافزون شعار هشتاد میلیون محیط بان، برای توسعه پایدار ایران باشیم.

ابتدای همین هفته بود که خبری مبنی بر وقف دماوند در سایت های مختلف منتشر شد که واکنش های زیادی را از سوی سازمان های مرتبط از جمله سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری و دوستداران محیط زیست به همراه داشت که در پی آن تلاش برای ابطال آن آغاز شد و امروز داور نامدار مدیرکل دفتر حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست به ایرنا گفت که صدور سند وقف دماوند متوقف و با پیگیری‌های صورت گرفته سند آن به نام منابع طبیعی صادر شد، بنابراین جزو اموال دولت باقی می‌ماند.

/ایرنا 

کپی