اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

ردپای کرونا بر چشم

ردپای کرونا بر چشم

ویروس کرونا از زمان شیوع تا کنون به واسطه جهش‌های متفاوت، علائم مختلفی را در مبتلایان آشکار کرده که عفونت چشم یکی از این نشانه‌ها است و با قرمزی چشم آغاز می‌شود.

نادر بهروزی متخصص چشم  در این خصوص گفت: قرمزی، تورم و خارش از علایم عفونت چشم است و اگر فرد علاوه بر التهاب ملتحمه، تب، سرفه یا تنگی نفس نیز داشت باید به پزشک مراجعه کند.

وی اظهار داشت: اگر فردی مبتلا به عفونت چشم(التهاب ملتحمه) در اثر کرونا شد، در صورت لمس کردن چشمان خود ممکن است دیگران را نیز آلوده کرده و بدون شستن یا ضدعفونی کردن دستان خود، افراد یا سطوح را لمس کند، باید از دست زدن به صورت، به‌خصوص غشاهای مخاطی در دهان، بینی و چشم خودداری شود.

این چشم پزشک ادامه داد: اگر برخی افراد اگر از لنزهای چشمی استفاده می‌کنند، از این به بعد از عینک استفاده کنند. این کار باعث می‌شود که چشم ها از تماس دست در امان باشد و احتمال لمس چشم توسط دست کمتر شود. عینک همچنین به محافظت از چشم ها در برابر قطرات تنفسی نیز کمک می‌کند.

بهروزی با بیان اینکه ویروس کرونا می‌تواند باعث درد، قرمزی، ضعیف شدن چشم شود، گفت:زمانی که چشم به این ویروس آلوده شده باشد، چشم دچار آبریزش، قرمزی و التهابات می‌شود.

وی تصریح کرد: چشمان خود را نمالید و  قطره‌های مرطوب‌کننده چشم ممکن است به رفع خارش کمک کنند، قبل و بعد از ریختن قطره در چشم، دست های  خود را به مدت ۲۰ ثانیه بشویید و اگر نیاز است که چشمان خود را لمس کنید، به جای استفاده از انگشتان از دستمال استفاده کنید./ ایرنا 

ویروس کرونا درد و قرمزی چشم می‌آورد

چند راه برای جلوگیری از انتقال کرونا از طریق چشم‌ها

برای محافظت چشم از ویروس کرونا عینک‌ بزرگ بزنید

قرمزی چشم نشانه جدی و مهم کرونا

نسخه‌ محافظت از چشم در برابر ویروس کرونا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 


 

کپی