اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور ایثارگران:

نیازمند ورود افراد جوان و جدید به عرصه فرهنگ ایثار و شهادت هستیم

نیازمند ورود افراد جوان و جدید به عرصه فرهنگ ایثار و شهادت هستیم

سید حمزه رضوی، مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور ایثارگران معتقد است بیشتر مجموعه های فرهنگی با افراد قدیمی مشغول به فعالیت هستند اما برای جذب مخاطب و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به حضور نیروهای جوان با محتواهای جدید نیازمندیم که این موضوع یک ضرورت است.

سید حمزه رضوی، مدیرکل ایثارگران و مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور ایثارگران درباره چالش اصلی ترویچ فرهنگ ایثار و شهادت اظهار کرد: مهمترین چالش کنونی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به این موضوع برمی گردد که مجموعه فرهنگی این حوزه، همان افرادی هستند که از گذشته در این زمینه فعال بودند در حالی که نیازمند ورود افراد جوان و جدید به این عرصه هستیم.

وی اضافه کرد: نیروهای جوان می توانند محتوا و خوراک جدید برای حوزه ایثار و شهادت تولید کنند. در حال حاضر هنوز هم در مسائل فرهنگی به موضوعات 30 سال پیش می پردازیم در حالی که روش ها گاهی باید ماهانه تغییر کند تا اثرگذاری بیشتری داشته باشد و نگاه مخاطبان جوان را به این حوزه سوق دهد.

مدیرکل ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی تولید محتوا در قالب های جدید را یکی از راه های اثرگذاری در تولید آثار فرهنگی دانست و توضیح داد: شاید تاکنون نتوانسته ایم فرهنگ ایثار و شهادت را به خوبی در بین عموم مردم ترویج دهیم و بیشتر مخاطبانمان ایثارگران بوده اند. براساس برنامه ریزی های صورت گرفته اتاق فکری در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل داده ایم تا آثار تولیدی مان برای مخاطبان جذابیت داشته باشد به همین دلیل به تولید محتوا در قالب های جدید از جمله «موشن گرافی»، «اینفوگرافیک»، «بازی های رایانه ای» و «نرم افزارهای چندرسانه ای» روی آورده ایم تا از زوایای دیگری به زندگی شهدا بپردازیم.

رضوی در ادامه با اشاره به برنامه های فرهنگی وزارت جهاد کشاورزی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: این دغدغه فرهنگی از دیرباز موردنظر وزارت جهاد کشاورزی بوده و مجموعه «ثبت وقایع» به آن می پرداخته است. گروه تلویزیونی «جهاد» نیز فعال بوده و افرادی هم چون شهید «سیدمرتضی آوینی» در آنجا مشغول به فعالیت بودند. واحد فرهنگی جهاد کشاورزی از دوران جنگ تحمیلی مشغول به کار بوده و فعالیت های آن تا امروز ادامه داشته است.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور ایثارگران بیان کرد: انتشار بیش از 40 عنوان کتاب، تولید و انتشار ماهنامه «پل» و همچنین طراحی نرم افزارهای چند رسانه ای با مجوز شهدا از دیگر اقدامات فرهنگی برای ایثارگران است. سامانه «سراج» با مجوز اسناد شهدا را نیز طراحی کرده ایم که نسخه تحت وب آن شانزدهم مرداد رونمایی خواهد شد. تولید مجموعه های تلویزیونی مانند «خاک پاک»، مسابقه های تلویزیونی و چندین فیلم سینمایی و سریال دیگر از جمله اقدامات فرهنگی وزارت جهاد کشاورزی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

نوید شاهد/

کپی