اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

۲۲۰ واحد مسکونی در قالب اقدام ملی مسکن به فرهنگیان اراک اختصاص یافت

۲۲۰ واحد مسکونی در قالب اقدام ملی مسکن به فرهنگیان اراک اختصاص یافت

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: ۲۲۰ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن به فرهنگیان اراک در شهر مهاجران اختصاص یافت.

«احمد مرزبان» روز سه‌شنبه  افزود: این واحدها در سه قطعه زمین به وسعت یک و نیم هکتار به‌منظور ساخت مسکن ۶ طبقه همراه با پیلوت با زیربنای هر واحد ۸۰ تا ۹۰ مترمربع اختصاص یافته است.

وی اظهار داشت: ۱۲۰ واحد مسکونی نیمه تمام در زمینی به وسعت نیم هکتار در مهاجران موجود است که اگر مصالحه با پیمانکار به نتیجه برسد، این واحدها برای فرهنگیان استان تکمیل می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: ۲۲۰ واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن در قالب تفاهم‌نامه  وزارت راه و شهر سازی، وزارت آموزش و پرورش در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

مرزبان افزود: ۱۲۰ واحد نیمه کاره مهاجران که با مشارکت شرکت تعاونی فرهنگیان توسط پیمانکار رها شده در صورت نشست سه جانبه با آموزش و پرورش برای فرهنگیان استان به اتمام خواهد رسید.

۲۳ هزار و ۱۹۳ نفر در مراحل دوگانه طرح اقدام ملی مسکن ( اسفند و آذرماه سال گذشته) در این استان متقاضی بودند و ثبت‌نام کردند.

۶ هزار و ۵۰۰ نفر از متقاضیان استان در گام نخست و ۱۶ هزار و ۶۹۳ نفر نیز در مرحله دوم برای طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند.

تعهد دولت در طرح اقدام ملی مسکن ساخت  ۴۰۰ هزار واحد تا پایان سال ۱۴۰۰ در کشور است.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و یک‌میلیون و ۴۴۰ هزار نفر جمعیت دارد./ ایرنا

کپی